poniedziałek, 13 maja 2019

Hania Humorek i Przyjaciele - tom 6 i 7

Kolejne przygody Hani Humorek, to świetne opowiadania dla mojej 9-latki. Dlatego od razu po nie sięgnęła i tym razem.

Tytuł: Zręczni leworęczni /Wróżka Zębuszka
Autor: Megan McDonald
Ilustracje: Erwin Madrid
Seria: Hania Humorek i przyjaciele
Rok wydania: 2019
Stron: 64
Wydawnictwo Egmont
Moja recenzja:


Pierwsza historia "Zręczni leworęczni" dotyczy osób leworęcznych. 


Hani brat Smrodek jest mańkutem i wraz z tatem ma spędzić razem właśnie Dzień Mańkuta. Hania zazdrości im tych wspólnych chwil i chce spędzić je z nimi. Nie będzie to jednak łatwe, bo zobowiązuje się przez ten cały czas używać wyłącznie lewej ręki, mimo że na co dzień jest praworęczna.

To bardzo zabawna historia. Już samo przygotowanie się do wspólnego wypadu za pomocą jedynie lewej ręki przysporzy Hani wielu problemów. Potem czeka ją robienie precli, budowanie kolejki preclowej oraz leworęczne golfowanie. Nie obędzie się bez zabawnych zdarzeń, ale też i bez pozytywnych momentów.

Druga historia "Wróżka Zębuszka" dotyczy także mojej córki i dzieci w jej wieku. To teraz co jakiś czas wypadają jej mleczaki i w zamian rosną stałe zęby. Dlatego chętnie przeczytałyśmy razem tę właśnie historię.


Hania podsłuchuje piątoklasistów, którzy twierdzą, że Wróżka Zębuszka nie istnieje. Zszokowana postanawia sprawdzić to na własną rękę. Niestety jej obecnie nie rusza się żaden z zębów. Na szczęście inaczej jest u jej brata Smrodka. Jest więc szansa na powodzenie jej misji, wystarczy tylko jakimś sposobem wyrwać ten ząb.

Nie bójcie się, że podczas czytania Wasze dzieci dowiedzą się prawdy o Wróżce Zębuszce. Spokojnie można śledzić losy Hani i zęba Smrodka, no, chyba że w międzyczasie padniecie ze śmiechu ;)

Historia jak zwykła pełna zabawnych sytuacji, wszystko za sprawą pomysłowej Hani.

Opowiadania o Hani Humorek to jak zwykle świetna dawka humoru, zabawne historyjki, kolorowe i wesołe ilustracje, a do tego tematy odpowiednie dla mojej pociechy do samodzielnego czytania. 

Lubicie Hanię Humorek?

5 komentarzy:

 1. Ta pomysłowa Hania jest świetna.

  OdpowiedzUsuń
 2. Wesołe ilustracje przyciągają wzrok dzieci :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Córka kiedyś hurtowo czytała Hanie :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Mój junior jest na etapie, że jednak woli opowiadania o chłopcach, ale fajne są takie książeczki, które uczą i bawią.

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję za komentarz. Komentarze reklamujące będą usuwane, jak i zawierające wulgaryzmy, czy obrażające.