poniedziałek, 8 października 2018

Pomadka o smaku gumy balonowej

Dziecko zazwyczaj już od pierwszych dni życia ma kontakt z kosmetykami. Są to początkowo specjalne produkty dedykowane niemowlętom (maści do pupy, mydełko do mycia), ale wraz z wiekiem pojawiają się kolejne. Moja córka ma też swoje osobiste kosmetyki. Jednym z nich jest pomadka, którą zabiera czasem do szkoły.

"Pomadka jest dwa razy grubsza od innych pomadek, dlatego trudno ją połamać. Niezastąpiona szczególnie w zimie, gdy powietrze jest suche, a zimno wysusza usta. Nawilża i natłuszcza, zawiera witaminę E i filtr fizyczny UV.

Waga: 6,5 g
Marka: Skarb Matki
Producent: Firma Rodzinna Makarczykowie


Skład:


Nasza opinia:Dobrze znamy już inną wersję pomadki z serii Junior Młody Odkrywca, czyli Pomadkę ochronną o smaku malinowym, która dobrze się spisywała u mojej córki będącej wtedy jeszcze przedszkolakiem. Teraz już jest starsza, druga klasa, wiec tym chętniej sięga po takie produkty. Tę pomadkę może zabrać do szkoły i użyć jej chociażby podczas wyjścia na dwór na przerwę. Przyszła już jesień i od razu powietrze stało się chłodniejsze. Usta są tym bardziej narażone na spierzchnięcie, dlatego dziecko samo może szybko temu zapobiec, stosując taką pomadkę. Jest ona grubsza niż te standardowe, więc jest mniej podatna na uszkodzenia. Można nią też swobodnie natłuścić policzki nos, gdyby zaskoczył nas mróz.

Dodatkowo fajnie wygląda. Nakładka jest nakręcana, więc trudniej ją na szczęście zgubić.


Nie ukrywam, że na nas duże wrażenie robi ten zapach gumy balonowej. Naprawdę pachnie jak prawdziwa balonówka. Mnie osobiście przypomina zapach gum Donald. Na szczęście nie ma co się martwić tu o skład kosmetyku. Zapach uzyskany został dzięki spożywczemu aromatowi, a pomadka nie zawiera barwników i konserwantów. Dlatego bez obawy mogą jej używać dzieci już powyżej pierwszego roku życia.


Oczywiście nie ma co przesadzać z kosmetykami dla dzieci, ale z drugiej strony należy uczyć nasze maluchy codziennej pielęgnacji, i wybierać produkty najlepsze. 

Komu równie podoba się taka balonowa pomadka?

7 komentarzy:

Dziękuję za komentarz. Komentarze reklamujące będą usuwane, jak i zawierające wulgaryzmy, czy obrażające.