środa, 6 grudnia 2017

Komiksowy szał i wyjątkowy "Malutki Lisek i Wielki Dzik"

Moja córka, jak już chyba wiecie, uwielbia komiksy. To nasze ostatnie zdobycze  od Wydawnictwa Egmont w większości już przeczytane. 

Moja recenzja:


Tytuł: Malutki Lisek i Wielki Dzik, tom 3, Świt
Autor/Ilustrator: Berenika Kołomycka
Rok wydania: 2017
Stron: 48
Dopóki nie trafiłam na komiks "Malutki Lisek i Wielki Dzik" nie wiedziałam, że taka literatura może być piękna i mieć głębszy sens. To historia opowiadająca o zwierzętach. Jednym z nich jest duży i silny Dzik. Drugie zwierzątko to jego bardzo wrażliwy przyjaciel Lisek.


Tym razem po przypadkowym spotkaniu z jetką zastanawiają się co to jest NDŻ czyli najpiękniejszy dzień życia. Całość została podzielona na cztery rozdziały: Dzień, Zmierzch, Noc i Świt. Ale to nie tylko wyznacznik mijających godzin każdego dnia, ale także tego co można czuć w sercu. Lisek przeżywa to co ich spotkało i będzie musiał się zmierzyć z Cieniem Smutku. 

Ten komiks to wyjątkowa historia i wspaniałe rysunki, ładniej namalowanego komiksu jeszcze nie widziałam. Naprawdę mądra i piękna literatura. Jak widzicie, to już tom 3, ale koniecznie muszę zamówić dwa poprzednie i to nie tylko dla córki, ale także dla siebie.


Tytuł: Maja i Minizaury. Tom 1. Odnaleziony świat
Autor/Ilustrator: Kajetan Wykurz
Rok wydania: 2017
Stron: 48Drugi komiks choć opowiada o dziewczynce Mai, to może też być lubiany przez chłopców, bo są tam dinozaury. I to nie takie zwyczajne, a z kosmosu. Co wyniknie ze spotkania jedenastolatki z trzema dinozaurami? To dość krótka, ale dynamiczna historia.


Kolejne pozycje są idealne dla małej fanki poniższych kucyków.

Tytuł: Mój Kucyk Pony. Przyjaciółki na zawsze. Tom 1 /Mój Kucyk Pony. Przyjaźń to magia. Tom 10
Autor: Katie Cook, Christina Rice, Ted Anderson
Ilustrator: Andy Price, Agnes Garbowska, Brenda Hickey
Rok wydania: 2017
Stron: 96

Przygód Kucyków Pony w naszym domu chyba nigdy dość. Przyjaciółki na zawsze to cztery opowieści poświęcone zgłębianiu magii przyjaźni. W każdej z nich mamy do czynienia z innymi kucykami i ich codziennymi zmaganiami.


W 10. tomie Przyjaźń to magia dzieje się jak zwykle bardzo wiele. Mamy tu trzy opowieści, każda całkiem inna od poprzedniej, ale dynamiczna i pełna humoru.I klasyka komiksów, czyli kolejne przygody Lucky Luke'a oraz Asteriksa. Komiksy te zawierają o wiele więcej treści niż poprzednie, więc na pewno lepsze dla starszych dzieci, które już bardzo dobrze czytają. Na pewno wśród czytelników znajdzie się sporo chłopców, choć moja córka także nie stroni od tych pozycji. Oba komiksy jak zwykle są pełne humoru.Tytuł: Lucky Luke. Przeklęte ranczo. Tom 56
Autor: Xavier Fauche, Jean Léturgie, Guylouis
Ilustrator: Morris i Michel Janvier
Data wydania: 11.10.2017
Stron: 48Pewna ekscentryczna staruszka hodująca bizony kupuje stojący na uboczu wielki dom. Nie ma pojęcia, że wszyscy okoliczni mieszkańcy uważają tę starą rezydencję za nawiedzoną. Kłopoty z duchami zaczynają się już pierwszej nocy...Na szczęście do akcji wkracza Lucky Luke, który postara się rozwikłać zagadkę strasznego domu. Album zawiera także trzy inne historie, w których Samotny Kowboj zmierzy się z podstępną wróżką, bogaczem uważającym się za władcę Dakoty Południowej oraz bezwzględnym posiadaczem ziemskim. 
Tytuł: Asteriks w Italii. Tom 37
Autor: Jean-Yves Ferri
Ilustrator: Didier Conrad
Data wydania: 25.10.2017
Stron: 48Historia nowego tomu rozpoczyna się w Rzymie, w chwili gdy Juliusz Cezar ogłasza wielki wyścig rydwanów wzdłuż Półwyspu Italijskiego otwarty dla wszystkich narodów Znanego Świata. Rywalizacja ma potwierdzić prestiż Rzymu, jedność ludów całego półwyspu, ale jednocześnie ma być świadectwem jakości doskonałych i wspaniałych publicznych dróg rzymskich, na które ostatnio mieszkańcy, nie wiedzieć czemu, coraz częściej zaczęli narzekać. Do wzięcia udziału w tych zawodach jest wielu chętnych – nie może zabraknąć tam także Asteriksa i Obeliksa! Czy naszym bohaterom uda się dać łupnia Rzymianom na ich terenie i czy zdobędą zwycięski puchar? Kto lubi komiksy? Jakieś ulubione serie?

4 komentarze:

 1. jako dziecko nie przepadałam za komiksami, jednak kiedy już podrosłam wręcz się w nich zakochałam <3

  zapraszam do mnie na nowy wpis :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ja też czytałam komiksy później niż zaczęła moja córka.

   Usuń

Dziękuję za komentarz. Komentarze reklamujące będą usuwane, jak i zawierające wulgaryzmy, czy obrażające.