piątek, 29 grudnia 2017

Książki Barbie, zostań kim chcesz!

Barbie obecnie to nie tylko piękna laleczka, ale także dziewczyna, która może wszystko. 
O tym m.in. są te ładnie się prezentujące książki z serii Barbie. Możesz być...Tytuł: Barbie. Możesz być baletnicą /Barbie. Możesz być dżokejką
Autor: Victoria Saxon /Gina Gold
Ilustracje: Dynamo Limited
Rok wydania: 2017
Stron: 32

Moja recenzja:

Obie książki są niewielkich rozmiarów. Wydane są w postaci kwadratu, mają twarde oprawy w ulubionych kolorach dziewczynek. Każda strona to kolorowa ilustracja. Druk niezbyt duży, ale odpowiedni dla mojej dobrze już czytającej siedmiolatki. U nas córka czytała je sama, ale książki nie są zbyt długie, więc mogą to być także bajeczki na dobranoc.

W jednej historii Barbie staje się dżokejką, w drugiej baletnicą. Oba opowiadania stawiają na to, że marzenia mogą się spełnić dzięki wytrwałej pracy oraz pomocy innych. Warto więc stawiać sobie różne cele i próbować je osiągnąć. Bardzo ładne przesłanie dla każdej małej dziewczynki.


Ze względu na mały rozmiar książki te można też zabrać ze sobą w podróż. 

W tym roku to ostatnie pozycje dziecięce, jakie Wam recenzuję, ale w przyszłym roku na pewno będziemy czytać nadal, więc liczcie się z kolejnymi wpisami na temat dziecięcej literatury.

5 komentarzy:

 1. w dzieciństwie miałam tylko "podróbki" barbie. fajna książeczka

  OdpowiedzUsuń
 2. Był czas, że oglądałyśmy z córką wszystkie filmy o Barbie, książeczki też chętnie czytałyśmy. Te są naprawde fajnie wydane!

  OdpowiedzUsuń
 3. Barbie to wspomnienia z dzieciństwa :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Ja mam syna, więc u nas świat Barbie to zupełnie odległa historia, za to bez reszty pochłania nas świat klocków Lego :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Całkiem ciekawa propozycja dla dziewczynki :)

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję za komentarz. Komentarze reklamujące będą usuwane, jak i zawierające wulgaryzmy, czy obrażające.