poniedziałek, 15 maja 2017

Aktywizacyjne książki dla dzieci

Dziś znowu będzie o książkach dla dzieci, ale o takich, które są do czytania, a także do działania. Poniżej przedstawiam kilka propozycji Wydawnictwa Egmont dla dzieciaczków w różnym wieku.


Moja recenzja:

Tytuł - Autor:
Król Gromoryk i niewidzialna kukułka - Wojciech Widłak
Fredek i nadciągający kataklizm - Zofia Stanecka
Rok wydania: 2017
Stron: 32 /48
Książki z serii Czytam i Główkuję to nie tylko czytanie, ale także dodatkowe zadania. "Król Gromoryk i niewidzialna kukułka" to prześmieszna historia o władcy i o kocie Gadule. Dowcip kota o kukułce doprowadza do całodziennego biegania obu bohaterów po pałacowych ogrodach. My z córką czytałyśmy wspólnie i po każdych dwóch stronach dochodziło dodatkowe zadanie. Tu akurat utrwalamy pojęcia: lewa, prawa (moja lewa, jego lewa) strona, najmniejszy, największy, czy prawy, lewy but ;) 
Druga historyjka "Fredek i nadciągający kataklizm" opowiada o zagadkowym zniknięciu kury Betsy. A żeby było ciekawej w jej poszukiwania zaangażuje się Fredek, a dokładnie kosmita Fryderyk Epsilon Dwudziesty z planety Pedanteria. Tu także mamy ciekawe zadania. Część z nich ćwiczy percepcję wzroku (dopasowywanie, labirynty), inne matematykę (przeliczanie, liczebniki porządkowe), a kolejne powracają do orientacji w przestrzeni. Do wykorzystania w ćwiczeniach mamy także naklejki.

Dla najmłodszych polecam natomiast kolorowanki z naklejkami.

  
Tytuł: Koloruję świat. Podwodne tajemnice 
Seria: Akademia Mądrego Dziecka
Rok wydania: 2017
Stron: 128
Kolorowanki są duże i wyraźne. Każdy maluch powinien sobie z nimi poradzić. Na kolejnych stronach pojawia się inne żyjątko wodne lub przedmiot związany z morską otchłanią. Można je wykorzystać do budowania słownika dziecięcego.

 Każdej stronie odpowiada jedna naklejka.

Na koniec zaś pokażę Wam książki przeznaczone dla dziewczynek. Jedna to bajka, a druga stanowi zeszyt ćwiczeń nawiązujący tematycznie do przygód tych samych bohaterów.


Tytuł - Autor:
Regal Academy. Ślub jak z bajki - Adrianna Zabrzewska
/Regal Academy. Królewskie zadania z naklejkami - Paulina Kaniewska
Ilustrator: Rainbow
Rok wydania: 2017
Stron: 32 /24

"Ślub jak z bajki" opowiada o przygodach uczniów Królewskiej Akademii, którzy właśnie mają zostać obdarowani zwierzęcym pomocnikiem. Trwają także przygotowania do ślubu Szeherezady. Jednak  pojawienie się groźnego trolla, który chce pojąć także za żonę Szeherezadę, wywołuje zamęt wśród księżniczek i królewiczów. Rose i jej przyjaciele będą musieli zmierzyć się z tak trudnym przeciwnikiem.

Książka to także kolorowe ilustracje zajmujące większość książki. Każda z nich to minimum 1,5 strony.


Zeszyt ćwiczeń to bardzo zróżnicowane zadanie. Jedne łatwiejsze, drugie trudniejsze. Wiele z nich ćwiczy percepcję wzroku (znajdź różnice, co nie pasuje, znajdź taki sam element), jest też krzyżówka, kolorowanki oraz zadania logiczne. Zostały także dodane naklejki, aby uatrakcyjnić całe ćwiczenie. Oczywiście na każdej stronie znajdziemy bohaterów Królewskiej Akademii.Osobiście najbardziej polecam książkę "Król Gromoryk i niewidzialna kukułka", ale myślę, że z powyższych pozycji wiele dzieci znalazłoby coś dla siebie.

https://egmont.pl/

A co nowego u Was?

5 komentarzy:

  1. za moich czasów z mojego dzieciństwa nie było takich fajnych książek jak teraz :)

    OdpowiedzUsuń
  2. Córka wszystkie by przytuliła ;)

    OdpowiedzUsuń
  3. Królewska akademia bajek, chyba mam prezent na Dzień Dziecka dla Julki

    OdpowiedzUsuń

Dziękuję za komentarz. Komentarze reklamujące będą usuwane, jak i zawierające wulgaryzmy, czy obrażające.