środa, 15 maja 2024

Poradnik "Jak pracować z (niemal) każdym"

Czy zdarzyło się Wam spotkać w pracy jednostki, z którymi ciężko było Wam się porozumieć? A może pojawiające się konflikty z współpracownikami przeszkadzały Wam w wykonywaniu codziennych obowiązków? Myślę, że każdemu mogły się przytrafić trudne sytuacje w miejscu pracy. Mam dla Was ciekawy poradnik, który według tytułu ma pozwoli Wam pracować prawie z każdym.Tytuł: Jak pracować z (niemal) każdym

Autor: Michael Bungay Stanier

Stron: 236

Rok wydania: 2024

Wydawnictwa Studio Emka


Moja recenzja:

Książka omawia po kolei pięć pytań pozwalających tworzyć najlepsze możliwe relacje. To zagadnienia, które należy poruszyć podczas rozmowy kluczowej. Pierwsze z nich to pytanie wzmacniające: W czym jesteś najlepszy? Oczywiście najpierw trzeba samemu sobie odpowiedzieć na to pytanie. Tutaj znajdujemy też rozgraniczenie na to, w czym jesteśmy dobrzy, a z czego czerpiemy satysfakcję. Nie zawsze te zagadnienia się u nas będą pokrywać. W dalszej części znajdziemy ćwiczenia do każdego z pytań, aby pogłębić swoje odpowiedzi. Na przykład pojawia się ćwiczenie "Pochwały od przyjaciela". To tak jakby bardziej obiektywny sposób poznanie tego, w czym jesteśmy najlepsi.


Kolejne pytania są równie ciekawe i pozwalają dobrze poznać współpracownika, aby w efekcie budować trwalsze i bardziej efektywne stosunki. Okazuje się, że możemy się wiele nauczyć nie tylko z udanych relacji, ale również z tych frustrujących. Każde z pytań to wiele różnych odpowiedzi. To właśnie tu możemy powiedzieć, że nie ma złych odpowiedzi, ważne, aby były prawdziwe.

Jest to poradnik, który może się przydać osobom zarządzającym kadrami, ale także każdemu z nas. Dzięki tej książce możemy dogłębniej poznać siebie. To ważny punkt wyjścia do budowania relacji, a podczas rozmów z kolegami z pracy do radzenia sobie z konfliktami i stresem.

Autor nie zapewnia nas o 100% skuteczności w poprawie każdej relacji zawodowej, bo już w tytule zaznacza, że udaje się to niemal z każdym. Jednak skrupulatnie w każdym rozdziale pokazuje nam, że każdy z nas może już teraz zacząć budować najlepszą możliwą relację (NMR) zawodową. Chyba warto spróbować?


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Dziękuję za komentarz. Komentarze reklamujące będą usuwane, jak i zawierające wulgaryzmy, czy obrażające.