czwartek, 23 maja 2024

Dla najmłodszych: nowości Harperkids

Jeśli jesteście rodzicami maluszków, to na pewno zainteresują Was nowości z Wydawnictwa HarperCollins.


Moja recenzja:


Tytuł: Piesek Drops. Akademia Mądrego Dziecka. Bajka z ogonkiem

Ilustrator: Mel Matthews

Stron: 10

Rok wydania: 2024Książeczka jest o piesku Drops. Na okładce widzimy głównego bohatera i od razu możemy pogłaskać jego puszysty ogonek. To bardzo pomysłowy dodatek, który powinien spodobać się dzieciaczkom.

Piesek jest bardzo ciekawy świata i chętnie zwiedza okolice swojego domu. Spotyka również inne zwierzęta. Oprócz krótkiego rymowanego opisu znajdziemy tam też małe zagadki dla dzieci. Ich zadaniem będzie wskazanie na ilustracjach różnych elementów. W ten sposób przy okazji poćwiczą koncentrację oraz percepcję wzroku.To bardzo fajna książeczka do przeglądania wraz z naszym maluszkiemTytuł: Najlepsi przyjaciele. Muminki. Książeczki kartonowe

Autor: opracowanie zbiorowe

Ilustrator: Moomin Characters

Stron: 16

Rok wydania: 2024


Muminek jest bardzo smutny, bo jego najlepszy przyjaciel Włóczykij wyruszył na zimową wędrówkę. Uważa, że bez niego nie ma dobrej zabawy. Tak zaczyna się ta historia w Dolinie Muminków...

Jednak zachęcony przez pozostałych przyjaciół spędza miło dzień na wędrówce po okolicach. Dzień kończą na pikniku. Na koniec czeka go bardzo miła i zaskakująca niespodzianka.

To bardzo ładna książeczka z kartonowymi kartkami i zaokrąglonymi rogami. Maluszek może sam oglądać historię Muminków. Chociaż treści tam niewiele, bo to książeczka przeznaczona dla najmłodszych, to jednak jak zawsze u Muminków doszukamy się głębszego przesłania. Tym razem mowa tu o prawdziwej przyjaźni.

Ciekawa jestem, którą książeczkę wybralibyście dla swoich maluszków?

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Dziękuję za komentarz. Komentarze reklamujące będą usuwane, jak i zawierające wulgaryzmy, czy obrażające.