sobota, 11 maja 2024

Komiks "Adaptacje literatury. Księga dżungli"

Pojawił się jeszcze jeden komiks też nawiązujący do książki "Księga dżungli" Rudyarda Kiplinga, tym razem jednak już dla starszego czytelnika.


Tytuł: Adaptacje literatury. Księga dżungli

Seria/cykl: ADAPTACJE LITERATURY

Scenarzysta: Djian

Ilustrator: TieKo

Stron: 48

Rok wydania: 2024

Wydawnictwa Egmont


Moja recenzja:

Komiks zaczyna się w środku nocy w środku dżungli. Tam małego Mowgli przygarniają wilki. Na razie nic mu nie grozi, ale tygrys Shere Khan zapuszcza się coraz bliżej tego terytorium. W jego obronie staje także pantera Bagheery i niedźwiedź Baloo. To oni uczą go jak żyć w zgodzie z prawami dżungli i jak posługiwać się językiem zwierząt. 


Ważną rolę ogrywa tu rysunek. Ilustracje są bardzo nastrojowe i pełne szczegółów. Nie jest to komiks dla małych dzieci, bo pojawiające się co rusz zagrożenie maluje się na twarzy Mowgli. Zwierzęta również obnażają swoje groźne oblicza. Nie brakuje tu także wartkiej akcji. To wszystko możemy obserwować, czytając dymki i oglądając kolejne strony komiksu. 
Jest to bardzo ciekawa forma przedstawienia tak znanej literatury, jaką jest "Księga dżungli". Myślę, że to też dobry sposób na zachęcenie czytelnika po sięgnięcie do klasycznej powieści.


1 komentarz:

  1. Mój siostrzeniec uwielbiał "Księgę dżungli". Teraz nie wiem czy sięgnąłby po wersje komiksową, bo woli już nieco inne historie.

    OdpowiedzUsuń

Dziękuję za komentarz. Komentarze reklamujące będą usuwane, jak i zawierające wulgaryzmy, czy obrażające.