wtorek, 5 września 2023

Minecraft. Język angielski. Megazadania. 12+

Wrzesień właśnie się zaczął i dzieci musiały wrócić do szkoły. Dlatego zdecydowałam się Wam pokazać pozycję do nauki i utrwalania języka angielskiego.


Tytuł: Minecraft. Język angielski. Megazadania. 12+

Autor: Jon Goulding, Dan Whitehead

Ilustrator: Mojang

Premiera: 23.08.2023

Stron: 80

Wydawnictwo HarperCollins PolskaMoja recenzja:

Kiedyś pokazywałam Wam książki z tej serii, ale do nauki matematyki. Teraz padło na język angielski. My wybraliśmy część 12+, bo córka przekroczyła już ten wiek, ale możemy też wybrać pozostałe, odpowiednie dla naszych dzieci: od 7+ do 12+.

Razem w nauce będą nas wspierać bohaterowie: Nadia i Oto Zack. Za każde dobrze wykonane zadanie zbieramy szmaragdy.

Na początku każdego rozdziału znajdziemy teorię, czyli opis jak w języku angielskim tworzymy wypowiedzi, czy na przykład pożądany przez nas czas. Dalej to już ćwiczenia. Na samym końcu są prawidłowe odpowiedzi, więc na spokojnie możemy się skontrolować.
Ćwiczenia dotyczą m.in.: budowania przysłówków i przymiotników, budowy czasu teraźniejszego  i czasów przeszłych, a dalej już dłuższych wypowiedzi. Są to zadania dla dzieci w wieku 12+, więc są dość skomplikowane. Myślę jednak, że odzwierciedlają poziom, który też pojawia się w szkole. Można te ćwiczenia potraktować jako dodatkowe utrwalanie i rozwijanie swojej wiedzy w języku angielskim.

1 komentarz:

Dziękuję za komentarz. Komentarze reklamujące będą usuwane, jak i zawierające wulgaryzmy, czy obrażające.