niedziela, 18 września 2022

" Zapiski szczęściarza" Rafał Witek

Czego zawsze sobie życzymy? Może szczęścia, tego nigdy za dużo. "Zapiski szczęściarza" to powieść dla początkujących nastolatków, którzy narzekają na swój los. Może uda im się go jednak odmienić?

Tytuł: Zapiski szczęściarza

Autor: Rafał Witek

Ilustrator: Ola Krzanowska

Premiera: 07.09.2022

Stron: 200

Wydawnictwo HarperCollins Polska


Moja recenzja:

Głównym bohaterem jest Włodzio, który ma 11 lat. To niesforny chłopiec, który ma wielkiego pecha. Tak przynajmniej sam uważa, gdy po raz kolejny pakuje się w kłopoty. Złe oceny, bójki i do tego kradzież, to wszystko na pewno spowodowane jest brakiem szczęścia, przecież on nie może mieć z tym nic wspólnego?

Jednak splot kilku wydarzeń: przyjazd wujka z Holandii, rada sąsiadki Samiry i cudza szczoteczka spowodują, że los chłopca może się odwrócić. Czy naprawdę wystarczy jakaś magiczna rzecz, aby wszystko zaczęło się udawać?


To bardzo ciekawa historia, która pokazuje świat z punktu widzenia 11-latka. Taka prawdziwa, choć chłopiec w pewnym momencie zaczyna liczyć na magię. 
To także książka o przyjaźni oraz zaufaniu i o tym, by docenić to, co mamy. Wystarczy tylko to dostrzec. 

Jest to bardzo ciekawa powieść, którą można pochłonąć jednego dnia. Mimo że początkowo mówi o wielkim pechu, to jednak poleciłabym ją dzieciom, które uważają, że nic im się nie udaje. Może jednak uda im się dostrzec w życiu wartości, które poznał główny bohater.

1 komentarz:

Dziękuję za komentarz. Komentarze reklamujące będą usuwane, jak i zawierające wulgaryzmy, czy obrażające.