czwartek, 8 września 2022

Pucio u lekarza

Pewnie niektórzy z Was znają już Pucia. To maluszek, z którym razem można uczyć się pierwszych słów.
Tytuł: Pucio u lekarza z Taniejksiazki.pl

Autor: Marta Galewska-Kustra

Ilustracje: Joanna Kłos

Stron: 28

Rok wydania: 2022

Wydawnictwo Nasza Księgarnia


Moja recenzja:

Książeczki z serii Pucio stworzone są przez logopedkę i pedagożkę dziecięcą. To prosta historyjka, która ma za zadanie wspomóc rozwój mowy maluszka.


Chłopca z przedszkola odbiera tato. Nagle Pucio kicha: "- A... PSIK!". Nie zapowiada to niczego dobrego. Pucio jest chory i czeka go wizyta u lekarza.

Na jednej ze stron możemy przeczytać, co wtedy czuje chłopczyk. To okazja do zapoznania dziecka z objawami choroby. Łatwiej wytłumaczyć mu, co się wtedy z nim dzieje.

Następnie Pucio pojawia się w gabinecie lekarskim. Co go czeka? Całe badanie możemy zaobserwować na smoku - zabawce. W ten sposób i chłopiec bez problemu poddaje się całemu badaniu.

To historyjka, która przybliży dziecku przebieg takiej wizyty u lekarza. Dzięki temu oswoi się z takim badaniem i nie będzie musiało się go bać.

Nauka mowy to bardzo ważny etap rozwoju każdego dziecka. Dlatego tak ważne jest, aby  z dzieckiem rozmawiać i mu czytać. Ta krótka bajeczka dodatkowo świetnie przygotowuje maluszka na spotkanie z lekarzem.  

To mała książeczka dla dzieci z księgarni Taniaksiazka.pl, która zmieści się do każdej torebki, więc można ją zabrać w każdą podróż.1 komentarz:

Dziękuję za komentarz. Komentarze reklamujące będą usuwane, jak i zawierające wulgaryzmy, czy obrażające.