niedziela, 14 sierpnia 2022

Książki z magnesami

Niedawno pokazywałam Wam książki do wyklejania, tym razem mam coś innego, bo są to książki z magnesami.
Tytuł: Tomek i przyjaciele. Akcja ratunkowa / My Little Pony. Witaj w Equestrii

Seria: Książka z magnesami

Autor: opracowanie zbiorowe

Ilustrator: Mattel / Hasbro

Premiera: 10.08.2022

Stron:10

Wydawnictwo HarperCollins Polska


Moja recenzja:

Książka oprawiona w twardą oprawę. W środku mamy kartonowe kartki oraz miejsce, gdzie przechowujemy magnesy.

Pierwsza z książek to przygody Tomka i jego przyjaciół. Mamy do dyspozycji cztery podwójne ilustracje. Na każdej z nich pojawia się podpowiedź, co i kto powinno się tam jeszcze znaleźć. Na przykład wybucha pożar, kto wtedy się przyda? Dziecko może szybki przykleić ekipę ratunkową. Oczywiście oprócz tego mamy jeszcze dowolność tworzenia swoich własnych historyjek.


Do wyboru jest 10 magnesów przedstawiających Tomka i jego przyjaciół. Bardzo łatwo się je przyczepia i przemieszcza po ilustracjach. Po skończonej zabawie możemy je wygodnie przechowywać wraz z książką w specjalnym pojemniku.

Druga książka to "Witaj w Equestrii". Tu pojawia się również 10 magnesów z postaciami z tej krainy. Są to m.in: Zipp, Pipp i królowa Haven. To nowe pokolenie My Little Pony. Na ilustracjach pojawia się Zatoka Grzyw, Las Jednorożców i Zefirowe Wzgórza. Wystarczy trochę wyobraźni i już sami możemy tworzyć z pomocą tych obrazków i magnesów ciekawe historyjki. To zabawa, która szybko się nie znudzi.
Tak skonstruowane książeczki można zabrać w podróż samochodem, czy bawić się nimi na kocu nad jeziorem. Jak zwykle dziecko ćwiczy mała motorykę, ale może też rozwijać mowę, gdy poprosimy o opowiedzenie, co przedstawia utworzona przez dziecko ilustracja.1 komentarz:

Dziękuję za komentarz. Komentarze reklamujące będą usuwane, jak i zawierające wulgaryzmy, czy obrażające.