piątek, 26 sierpnia 2022

Basia: Franek dla najmłodszych

Serię wydawniczą BASIA dobrze już znamy. Tym razem pojawiły się książeczki z tego cyklu dla najmłodszych.Tytuł: Basia, Franek i humory / Basia, Franek i chorowanie

Seria: Basia

Autor: Zofia Stanecka

Ilustrator: Marianna Oklejak

Premiera: 24.08.2022

Stron:14

Wydawnictwo HarperCollins Polska


Moja recenzja:

Są to książeczki o kwadratowym kształcie. Mają zaokrąglone rogi, bezpieczne dla malucha. W środku grube, kartonowe strony, takie w sam raz do samodzielnego oglądania przez malucha.

Jak wiadomo, Basia ma młodszego brata Franka i o nim właśnie są to historyjki.

"Franek i chorowanie"  - Franuś jest chory i można zobaczyć, jak z tym dzielnie sobie radzi cała rodzina. Basia i mama otaczają go opieką. Dziewczynka dokłada do tego nieco zabawy, dzięki której łatwiej jest Frankowi znieść niedolę chorowania. To bardzo krótkie historyjki, takie akurat jak dla malucha.

"Franek i humory" - tutaj mamy okazję zapoznać naszego czytelnika z różnymi emocjami. Zaczyna się od porannego płaczu, potem złości, poprzez zaciekawienie, a na końcu wesołość. To wszystko znajdziecie na tych kilku stronach, gdzie zobaczycie kilka chwil ze zwykłego dnia Franka. Wszelkie jego odczucia dobrze zaprezentowane są na ilustracjach. W ten sposób maluchowi będzie łatwiej je rozpoznać również w życiu codziennym.W tej serii mamy już do wyboru 12 ciekawych książeczek. Ciekawe, które z nich spodobałyby się Waszemu dziecku?

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Dziękuję za komentarz. Komentarze reklamujące będą usuwane, jak i zawierające wulgaryzmy, czy obrażające.