piątek, 1 października 2021

"Kapelusz opowieści. Poczytaj ze mną"

Piękna gruba książka, a w niej tak wiele różnych gatunków literackich. Tytuł świetnie obrazuje, co nas czeka po jej otwarciu.
Tytuł: Kapelusz opowieści. Poczytaj ze mną

Autor: zbiorowe opracowanie

Seria: POCZYTAJ ZE MNĄ

Stron:296

Premiera: 15.09.2021

Wydawnictwo HarperCollins Polska
Moja recenzja:

Jest to zbiór utworów pokazujący, jak ciekawe mogą być różne formy literackie. Sześciu autorów, siedem opowieści i tak wiele gatunków literackich. 

Z córką czytałyśmy niektóre z nich wspólnie. Naszą przygodę zaczęłyśmy od pięknej baśni autorstwa Zofii Staneckiej. 

To bardzo ciekawa historia, gdzie poznajemy królestwo Świętego Spokoju na czele z królem Miłosławem. Tak spokojna kraina będzie musiała się zmierzyć z żywiołowością, hałasem, harmidrem, a nawet smokami.

Choć wydaje się, że to historia wojenna, to jednak jest to opowieść o prawdziwej rodzinnej miłości. Wciągająca fabuła i zjawiskowe ilustracje to na pewno dobre powody, aby sięgnąć po tę książkę.

Kolejne niebanalne historie również nas zaciekawiły. Przed każdym rozdziałem możemy przeczytać, czym dany gatunek literacki się charakteryzuje. Oprócz baśni znajdziemy tu jeszcze: fantasy, reportaż, dziennik, przygodę i kryminał.

Wielu autorów ilustracji również ma wpływ na klimat tej obszernej pozycji. Możemy wybrać ulubioną opowieść, ulubione rysunki, ulubioną formę literacką. To zbiór do wspólnego czytania na wiele dni. Naprawdę warto.

1 komentarz:

  1. Ta książeczka jest bardzo ciekawa i być może kupimy ją bratankowi męża.

    OdpowiedzUsuń

Dziękuję za komentarz. Komentarze reklamujące będą usuwane, jak i zawierające wulgaryzmy, czy obrażające.