niedziela, 26 września 2021

Poznajcie Asię i Adrianka

Książki dla dzieci o zwierzętach to zawsze trafiony pomysł, więc dziś napiszę o kolejnych.

                                                                          
Tytuł: Mała Asia w wielkiej puszczy /Złamane skrzydło Adrianka
Autor: Ewa Nowak
Ilustracje: Anna Łazowska
Seria: Pomóż mi przetrwać. Akademia Mądrego Dziecka
Stron: 32
Data premiery: 29.09.2021
Wydawnictwo HarperCollins PolskaMoja recenzja:

To już kolejne książki z serii Pomóż mi przetrwać. Tym razem mowa w jednej z nich o bocianach, które już w Polsce odleciały do Afryki. W naszej okolicy jest jedno bocianie gniazdo, gdzie chętnie zaglądamy co roku, by zobaczyć, ile nowych młodych się pojawiło.

Żyją one blisko okolicznych domostw tak samo jak w książce. To bardzo ciekawa opowieść pokazująca zwyczaje tych ptaków. Z lektury dowiemy się, czym się żywią bociany, dlaczego podążają za traktorami i jak wygląda lot do Afryki.

Aby jednak przybliżyć dziecku te ptaki autorka opowie o Adrianku - małym bocianie, któremu człowiek najpierw pomoże przetrwać, aby potem zwrócić go naturze.Kolejna pozycja opowiada o wielkich zwierzętach, które trudno spotkać w naturze. My żubry z córką znamy z Zagrody Pokazowej Żubrów w Międzyzdrojach. Bardzo chętnie tam wracamy i oglądamy małe cielaki. Dlatego też chętnie sięgnęłyśmy po tę książkę.


Tu również człowiek musi pomóc małemu zwierzęciu, ale jak zwykle robi to tak, aby nie zakłócić naturalnego życia tych ssaków. Mała Asia to mały cielak żubra, któremu trzeba pomóc przetrwać chwile bez mamy. Czy uda się jej powrócić do stada? To wzruszająca opowieść dla młodego czytelnika.


Są to książki, które uczą dzieci obcowania z naturą. Pokazują, że można zwierzętom pomóc, wcale im nie przeszkadzając. 

W książkach znajdziemy dużą czcionkę, aby początkujący czytelnicy sami mogli się już zagłębić w lekturę. Całość uzupełniają piękne kolorowe ilustracje.
1 komentarz:

Dziękuję za komentarz. Komentarze reklamujące będą usuwane, jak i zawierające wulgaryzmy, czy obrażające.