piątek, 15 października 2021

Bezpieczne grillowanie

Często mówi się, że grillowanie to Polaków sport narodowy. Chyba nie ma co się dziwić, bo obecnie na grillu można upiec nie tylko kiełbaskę i kaszankę, ale wegetariańskie szaszłyki, mięso na hamburgery, czy nawet pizzę. Wystarczy tylko odpowiedni sprzęt oraz taras lub kawałek trawnika. Żeby wszystko się dobrze "upiekło", trzeba się odpowiednio przygotować. Nie zapomnijcie, że z wysoką temperaturą nie ma żartów.

Przed grillowaniem włóżcie fartuch i oczywiście specjalne rękawice ochronne. U mnie od obsługi grilla jest mój mąż, dlatego to on dokładnie przetestował poniższy asortyment.Rękawice do grilla aramidowe 
Marka Enders
Dostępne w sklepie internetowym Decofire


Główna zaleta tych rękawic to oczywiście ich aramidowa strona zewnętrzna. Dzięki zastosowaniu tego materiału stały się ognioodporne. W pełni chronią przed gorącem i poparzeniami. Są one długie, więc zabezpieczają też skórę przedramienia. Pryskający tłuszcz już nie ma szans nas zaskoczyć.
Wnętrze rękawic wykonane jest z bawełny, jest miękkie i nic nie gryzie. Natomiast dla lepszej "chwytliwości" pokryto je silikonowymi paskami. Rękawice są pięciopalcowe, więc w ogóle łatwiej jest nimi obracać grillowane potrawy. Można z ich pomocą przestawiać szaszłyki czy nawet kamień do pizzy. Nic się nie wyślizguje i i nic nie parzy.


Kolor czarny w tym przypadku wydaje się praktyczny. Można je prać, ale tylko ręcznie. Dodatkowo mają specjalne zawieszki. 


Marka Enders to nowość na polskim rynku, na którą na pewno warto zwrócić uwagę. Charakteryzuje się wysoką jakością i produktami o praktycznym zastosowaniu.

Takie rękawice to niezbędny asortyment zarówno do grillowania tradycyjnego z użyciem grilla węglowego, ale także coraz częściej stosowane grille gazowe potrzebują takiej ochrony. I nie mówcie, że już po sezonie, bo naprawdę można grillować cały rok, a poza tym już w najbliższą środę zapowiada się znowu słoneczna pogoda. 

Co byście najchętniej ugrillowali? Ja na pewno do mięsa dodam nieco grillowanej dyni.

3 komentarze:

Dziękuję za komentarz. Komentarze reklamujące będą usuwane, jak i zawierające wulgaryzmy, czy obrażające.