czwartek, 28 stycznia 2021

Akademia Mądrego Dziecka - Pierwsze Zagadki, Zwyczaje Zwierząt, Niesamowite Zwierzęta

HarperKids przygotował także kilka nowości dla dzieci w wieku 3-7 lat. Ostatnio pisałam Wam o książkach dla maluszków, a dziś kolejne pozycje, które naprawdę są warte pokazania.


Moja recenzja:


Tytuł: Nad morzem /Mój świat
Seria: Akademia mądrego dziecka. Pierwsze zagadki
Autor: S&S Alliance
Ilustrator: Qing Feng
Stron: 12


Pierwsze zagadki to świetne książki pobudzające ciekawość dziecka oraz wyostrzające spostrzegawczość. Każda rozkładana strona powoli dawkuje nam kolejne informacje. Najpierw mamy kawałek ilustracji i kilka cech schowanego przedmiotu. Kolejny krok to więcej ilustracji i więcej cech charakterystycznych rzeczy. Czy już dziecko wie, co się pojawi, gdy rozłożymy stronę do końca?TAK, to balony.

W "Moim świecie" znajdziemy rzeczy codziennego użytku. Natomiast w "Nad morzem" to ciekawa podróż. Najpierw zagadka ukaże nam pociąg, ale dalej będzie jeszcze ciekawiej.Tytuł: Chcę spać! /Chcę jeść!
Seria: Akademia mądrego dziecka. Zwyczaje zwierząt
Autor: S&S Alliance
Ilustrator: Bea Lema
Stron: 12

Kolejna seria to znowu pewnego rodzaju zagadki. Tylko, że tu to, co widzimy jest dość mylące. To jednak jest jeszcze lepsza zabawa, bo można razem z dzieckiem zgadywać, co tam może się ukrywać. Najpierw mamy jedzące zwierzęta, a potem zwierzęta śpiące. To bardzo ciekawe i kolorowe ilustracje. Strony bardzo wygodnie się rozkładają. Są sztywne, co pozwala na wielokrotne ich otwieranie i zamykanie.

Tytuł: Maszyny 1 /Ubrania
Seria: Akademia mądrego dziecka. Niesamowite zwierzęta
Autor: S&S Alliance
Ilustrator: Miya Du
Stron: 12

I ostatnia seria, która mi szczególnie sprawiła wiele frajdy. Myślę, że dzieciom też się spodoba. W każdym razie moja córka bardzo chętnie kręciła ilustracjami.

To książki świetnie rozwijające wyobraźnię. Najpierw widzimy zwierzę, a potem... No właśnie coś wyjątkowo zaskakującego. Tu próbujemy zaobserwować podobieństwa między światem zwierząt i światem ludzi.
Pokazałam Wam tylko kilka tytułów, ale naprawdę jest w czym wybierać. Więcej znajdziecie na stronie Wydawnictwo HarperCollins Polska.

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza

Dziękuję za komentarz. Komentarze reklamujące będą usuwane, jak i zawierające wulgaryzmy, czy obrażające.