niedziela, 3 stycznia 2021

"Kosmoliski" Marek Marcinowski

Dziś o niepozornie wyglądającej książce, która małym czytelnikom zaprezentuje w przystępny sposób kosmos i układ słoneczny. Tytuł: Kosmoliski

Autor: Marek Marcinowski

Ilustrator: Karolina Jakubowska

Stron: 28

Wydawnictwo Anatta


Moja recenzja:

Historia rozpoczyna się w sypialni dwójki dzieci. Sara i Krzyś właśnie położyli się do łóżek, ale nie było im dane od razu usnąć. Zamarzyli o podróżach w kosmosie. W tym momencie w pokoju pojawiły się tajemnicze istoty.

To Kosmoliski, które oprowadzą nasze rodzeństwo po układzie słonecznym.

Dzieci dowiadują się podczas lotu przez kosmos, co to jest księżyc, słońce, a następnie poznają poszczególne planety. 

Podczas tej ciekawej podróży dzieci uczą się ważnych informacji o naszym układzie słonecznym. Każda informacja jest bardzo ciekawa dla czytelnika.

Książka zaskoczyła mnie bardzo pozytywnie. Patrząc na okładkę, myślałam, że to tylko prosta  przyjemna bajeczka o dzieciach i "kosmicznych" liskach. Jednak treść zaciekawiła również mnie. Wraz z córką czytałyśmy przygody bohaterów, poznając poszczególne planety i ich charakterystyczne cechy. Ilustracje świetnie obrazują ich realny wygląd. Czy wiedzieliście, że Uran i Neptun, to lodowe olbrzymy, a Mars pokryty jest tlenkiem żelaza?

Takie lektury właśnie lubimy, które bawią i uczą jednocześnie. To świetna dawka wiedzy i rozrywki choćby na obecne leniwe ferie. 

Ostatnia strona to Kosmoquiz, który pokaże nam, ile się nauczyliśmy podczas czytania.

Książkę oczywiście polecamy.

1 komentarz:

Dziękuję za komentarz. Komentarze reklamujące będą usuwane, jak i zawierające wulgaryzmy, czy obrażające.