poniedziałek, 25 stycznia 2021

W domu nie ma nudy - Koloruj i naklejaj...

Ostatnio mieliśmy na dworze piękną i mroźną zimę. Nie żałowaliśmy sobie wyjść na sanki i lepienia bałwanów. Jednak aura szybko się zmienia i dziś już u nas deszczowe popołudnie. Dlatego przychodzę z propozycją nowych książeczek aktywizujących od Harper Kids.
Tytuł: Masza i Niedźwiedź. Koloruj i naklejaj
Autor: Marta Stochmiałek
Ilustrator: Animaccord

Tytuł: My Little Pony. Koloruj i naklejaj
Autor: Marta Stochmiałek
Ilustrator: Hasbro

Tytuł: Smerfy. Koloruj i naklejaj
Autor: Marta Stochmiałek
Ilustrator: Peyo

Tytuł: Smerfy. Zabawy i zadania z naklejkami
Autor: praca zbiorowa
Ilustrator: Peyo

Stron: 24
Wydawnictwo HarperCollins Polska


Moja recenzja:

Są to książeczki wydawnictwa HarperColins Polska, które dedykowane są dla dzieci w wieku 3-7 lat. Seria "Pokoloruj i naklejaj" to jest to, co lubi wiele maluchów. W środku znajduje się zestaw naklejek z ulubionymi postaciami, które można przykleić na jednej ze stron kolorowanki. 

I tu zaczyna się oczywiście świetna zabawa, szczególnie dla fanek, ale i może i fanów Little Pony i Maszy. Swoje ulubione postacie z bajek można kolorować kredkami, flamastrami, a nawet farbami. Przyklejona naklejka może robić za wzór, ale dziecko może też ponieść wyobraźnia. 

Takie kolorowanie to także ćwiczenia motoryki małej. 


Jest także część ze Smerfami, dla mnie rewelacja.

Na każdej stronie znajdziemy też krótki tekst opisujący danego bohatera. Możemy go czytać razem z dzieckiem.

Dobrym uzupełnieniem tej serii może być książeczka "Zabawy i i zadania z naklejkami". Ja pokażę Wam tę ze Smerfami. To zestaw ciekawych zadań, które rozwiną u dzieci spostrzegawczość. Będzie można tam też poćwiczyć liczenie oraz malowanie szlaczków. Do tego dzieci znajdą tam kolorowe naklejki, które wykorzystają w zadaniach bądź przykleją je całkiem gdzie indziej. Warto nakleić kilka postaci na białą kartkę i poprosić dziecko, aby dorysowało resztę rysunku. W ten sposób może powstać ciekawa historia, którą Wasze pociechy mogą Wam później opowiedzieć.

Na pewno z tymi pozycjami nie będzie nudy.

2 komentarze:

Dziękuję za komentarz. Komentarze reklamujące będą usuwane, jak i zawierające wulgaryzmy, czy obrażające.