wtorek, 22 listopada 2016

Klocki Canoe - odwzorowywanie, sekwencje i zabawa

Mówiłam, że jeszcze wrócę do Klocków Canoe marki Oliwka, bo to moc możliwości. Tym razem pokażę Wam cały worek tych pomocy i cały wór sposobów wykorzystania.

Klocki Canoe Worek 60 sztuk
Worek – 60 sześciennych klocków drewnianych w dwóch najbardziej kontrastowych kolorach, czarnym i białym, z nadrukowanymi prostymi wzorami geometrycznymi (koło, kwadrat, krzyżyk, iks).

  • Wyprodukowano w Polsce z drewna bukowego I gatunku. 
  • Malowane farbami bezpiecznymi dla dzieci, spełniającymi europejskie wymogi bezpieczeństwa. 
  • Klocki posiadają certyfikat CE.


Zestaw plansz do klocków Canoe
Zestaw zawiera 34 plansze o różnym stopniu trudności.

Moja opinia i wykorzystanie:

Klocki są naprawdę jakościowo świetne, równe. Dwa kolory po cztery wzory + gładkie. A do tego wszystkiego arkusze z wzorami, które są o różnym poziomie trudności.


Można układać wzory na płaszczyźnie. Na filmiku układamy np. takiego klockowego węża. Dodatkowe komunikaty góra/dół i lewo/prawo mają wspomóc dziecko w nauce w orientacji przestrzennej.


Ale możemy tez układać wzwyż, poza tym są tam konstrukcje faktycznie przestrzenne. Tu oto budowanie wieży. 

Po takim zadaniu możemy od razu przejść do samej zabawy. Bo przecież gotowa budowla może się stać zamkiem dla koników mojej córki albo garażem jakimś.

Natomiast część wzorów to także układanki lewopółkulowe, wystarczy układać je od lewej do prawej, z góry do dołu. Takie klocki dla maluszków to także możliwość wyszukiwania takich samych elementów (parowanie), czyli kategoryzacja według koloru bądź także wzoru. Dalej też dziecko może układać różne wymyślone sekwencje

Moja córka oczywiście także je wykorzystuje do najzwyklejszej zabawy.

A na koniec jeszcze propozycja gry Kółko i Krzyżyk. Wystarczy dorobić na szybko planszę, wziąć wszystkie klocki z kołami i krzyżykami (X), no i gramy. Przyznam, że jakoś wcześniej nie miałam głowy, aby córce zaprezentować tę grę, a z klockami poszło naprawdę szybko.😄


Powiązane wpisy:
Klocki Canoe - Pamięć: wzrokowa, słuchowa

Jak myślicie? Do czego jeszcze mogą przydać się takie edukacyjne klocki?

11 komentarzy:

Dziękuję za komentarz. Komentarze reklamujące będą usuwane, jak i zawierające wulgaryzmy, czy obrażające.