poniedziałek, 17 czerwca 2013

Bajkowy przewodnik dla dzieci Szklarska Poręba - recenzja.

Może w końcu pogoda w końcu się ustabilizuje, więc więcej wycieczek przed moją rodziną. Dlatego dziś recenzja specjalnego przewodnika od Wydawnictwa AD REM:
Bajkowy przewodnik dla dzieci Szklarska Poręba
Opis:

Bajkowy przewodnik dla dzieci opowieściami o przygodach karkonoskich skrzatów prowadzi po ciekawych i magicznych miejscach Szklarskiej Poręby, pokazując ją najmłodszym turystom. Dla maluchów porcja dobrej lektury, pieczątki do zbierania, ciekawostki, zagadki, kolorowanki, zaproszenie na obiady, deserki i atrakcje specjalnie dla dzieci. Dla rodziców – pomoc w organizacji wypraw i informacje. Po Magicznym Szlaku Ducha Gór i nie tylko – prowadzi prawdziwa mapa i znakowany kamieniami szlak turystyczny.
Polecamy na rodzinne wyprawy i do zabawy!


Cena: 27,30zł
Autor: Maria Nienartowicz
format w cm: 12,5 x 22
oprawa: miękka, w ringi
ilość stron: 120
wydawca: Wydawnictwo Poligrafia AD REM rok wydania: 2010
ISBN: 978-83-61719-76-2

Moja opinia:

Region ten jest mi dość dobrze znany, lubię bardzo te okolice. Dlatego właśnie ten przewodnik wybrałam.
Większość wycieczek w góry i okolice odbyły się jeszcze zanim na świecie pojawiło się moje dziecko. Teraz jest już z nami od 3 lat i myślę, że powoli możemy wspólnie odwiedzać tak urokliwe miejsca jak Szklarska Poręba. Byliśmy kilka razy tam z Małą, choć ograniczamy się raczej do miejsc bardziej dostępnych.
Ale sądzę, że taki właśnie przewodnik może zachęcić do większego zaangażowania naszego dziecka w tego typu wycieczkę.
Przewodnik pokazuje nam najpiękniejsze i najciekawsze miejsca tej okolicy, na pewno nic nie zostało pominięte:
- Wodospad Kamieńczyk
- Wodospad Szklarki
- Krucze Skały
- Szrenica
- Zakręt Śmierci


Wszystko opowiedziane przez Karkonosza za pomocą pięknych opowiadań i legend.
Ja te miejsca widziałam, ale będę chciała je pokazać mojej córeczce, bo naprawdę są urokliwe i łatwo jest tam docenić piękno natury. Myślę, że dobrym wstępem przed każdą "atrakcją" będzie przeczytanie fragmentu z przewodnika jako ciekawe wprowadzenie do dalszej wycieczki. Zresztą sama czytając dowiadywałam się ciekawych rzeczy, skąd na przykład taka nazwa niektórych miejsc.


Poza tym prócz realnych zdjęć znajdziemy też obrazki rysunkowe, z krasnalami czy z duchem gór. A jednym z tych krasnali może być właśnie nasze dziecko :)

Dla zgłębienia wiedzy na temat tych terenów możemy też poczytać w przewodniku o roślinności i zwierzętach.


Dodatkowa atrakcja dla dzieci, to miejsca na pieczątki, które można otrzymać "za zdobycie" kolejnego punktu do zwiedzenia. Bardzo ciekawy pomysł i mam nadzieję, że faktycznie będzie można w tych miejscach poprosić o taki "znaczek". Potem w nagrodę za ich zebranie można też odebrać specjalny DYPLOM lub Certyfikat.

Znalazłam też i pewne miejsca, w których jeszcze nie byliśmy z mężem, a więc kolejny powód dla którego warto zaopatrzyć się w ten przewodnik, by odkryć wszystkie uroki tego regionu.

Poza przewodnikiem jest tam również szczegółowa mapa Szklarskiej Poręby. To na pewno się przydaje przy takiej wycieczce. O wiele łatwiej się przemieszczać z jednego punktu do drugiego, zwłaszcza, że są tam zaznaczone również szlaki turystyczne.

A dla dziecka, które się może czasem nudzić, choćby podczas podróży, mamy mini kredki i notesik do malowania. Może np. namalować coś z widoków, jakie mijamy. Są też specjalne karty do zabawy.Recenzja przewodnika może trochę przeniosła się w zachwyt nad walorami Szklarskiej Poręby, ale naprawdę jest wydany bardzo profesjonalnie i ze specjalnym podejściem do dzieci. Jak dla mnie świetny pomysł i realizacja.

Więcej informacji o aktualnej ofercie AD Rem znajdziecie TUTAJ.
A Wy planujecie jakieś ciekawe wycieczki ze swoimi dziećmi?

9 komentarzy:

 1. ciekawy pomysł na pokazanie miasta:P

  OdpowiedzUsuń
 2. Bardzo fajna propozycja, z pewnością dzieci poczują się zachęcone... :)

  OdpowiedzUsuń
 3. bardzo lubię takie przewodniki i mam ich dość sporą kolekcje z racji tego że lubię podróżować i zwiedzać ciekawe miejsca

  OdpowiedzUsuń
 4. bardzo ciekawe ma ilustracje :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Bardzo fajny przewodnik, o tak Szklarską, to bym znów odwiedziła, niestety bliżej mi nad Bałtyk.

  OdpowiedzUsuń
 6. Przewodnik w sam raz dla mojego Synia:) Muszę go konieczne kupić:)

  OdpowiedzUsuń
 7. Świetny przewodnik :) Dobrze, że robią coś takiego dla dzieci :)

  OdpowiedzUsuń
 8. Na pewno świetna sprawa dla starszego dziecka, moja jeszcze za malutka, ale dobrze wiedzieć, że takie przewodniki w ogóle są :)

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję za komentarz. Komentarze reklamujące będą usuwane, jak i zawierające wulgaryzmy, czy obrażające.