środa, 26 września 2012

WSPÓŁPRACA MELVIT i MAJONEZ KĘTRZYŃSKI

Dziś przedstawię Wam co otrzymała m.in. w paczuszce w poniedziałek.
Będą to produkty spożywcze.
 
 

Pierwszy z nich to produkt od firmy MAJONEZ KĘTRZYŃSKI:

MAJONEZ STOŁOWY 280g
 

 
Trochę historii firmy:


Historia firmy „MAJONEZY” Spółdzielnia Pracy Produkcyjno Handlowa w Kętrzynie swoimi korzeniami sięga roku 1945.
Wtedy na bazie poniemieckiej palarni kawy powstał zakład o zbliżonym profilu produkcji, gdzie niewielka, bo 12-osobowa załoga, rozpoczęła palenie kawy zbożowej i naturalnej. Zakład nosił wówczas nazwę „Kętrzyńska Palarnia Kawy Zbożowej”. W roku 1958 zakład przyjął nazwę Zakłady Wytwórcze CZSS „Społem” w Kętrzynie. W tym okresie firma ulega gruntownej modernizacji i przebudowie stając się zakładem produkcji koncentratów spożywczych. Główny profil produkcji stanowiły budynie, kisiele, galaretki, aromaty do ciast, proszek do pieczenia.
Byliśmy czwartą firmą w Polsce produkującą majonez.
W roku 1962 uruchomiono w naszej firmie linię do produkcji majonezu na skalę przemysłową. Byliśmy czwartym zakładem produkującym majonez w Polsce. W roku 1973 uruchomiono produkcję koncentratów ciast takich jak Piernik kętrzyński, Babka cytrynowa, domowa, piaskowa, makowa.

 
Więcej informacji o firmie MAJONEZ KĘTRZYŃSKI i ich produktach możecie znaleźć TUTAJ.

 

 

Kolejne produkty pochodzą od firmy MELVIT S.A., są to dokładnie produkty SZCZYTNO Premium:
 

- PŁATKI BŁYSKAWICZNE ORKISZOWE pełnoziarniste 400g
- KASZA JĘCZMIENNA PERŁOWA 400g

 
Informacja z ich strony:
Firma MELVIT S.A. rozpoczęła swoją działalność w roku 1998. Specjalizujemy się w produkcji, dystrybucji oraz konfekcjonowaniu artykułów sypkich takich jak kasza, ryż, płatki, mąki. Na rynku produkty naszej firmy oferowane są pod dwiema markami- MELVIT oraz Szczytno Premium.

Proces konfekcjonowania się obu marek odbywa się w zakładzie produkcyjnym w Ostrołęce. W roku 2004 firma MELVIT S.A. zakończyła budowę nowoczesnego zakładu w Ostrołęce. Został on wyposażony w nowoczesne zautomatyzowane linie produkcyjne oraz magazyny wysokiego składowania co niewątpliwie przyczyniło się do zwiększenia wydajności jak i wysokiej jakości oferowanych produktów. W związku z czym postanowiono przenieść pakowanie produktów pod marką Szczytno na nowe linie produkcyjne do Ostrołęki. Dbając o wysoką jakość produkowanych wyrobów firma wdrożyła system jakości HACCP.
Bez wątpienia jednym z atutów Firmy jest to, iż posiadamy Kaszarni e w Szczytnie. Kaszarnia zajmuje się przetwórstwem surowca w gotowy do spożycia produkt, którego jakość niejednokrotnie została doceniona na targach krajowych i zagranicznych. Jesteśmy obecnie wiodącym w kraju producentem kasz gryczanych, jęczmiennych i płatków z tradycją wytarzania sięgającą 1960 roku.

Więcej ich produktów znajdziecie TUTAJ.

 

 
Może to nie super drogie produkty, ale się cieszę, że będę mogła wypróbować coś nowego w mojej skromnej kuchni. Przynajmniej zmotywuje mnie to do przygotowania kolejnej notki kulinarnej. Zwłaszcza, że na moim blogu pojawiła się od niedawna zakładka KULINARNIE.

Niedługo oczywiście pokażę Wam co jeszcze znajdowało się w poniedziałkowej paczuszce, bo to jeszcze nie wszystko...

 
Jak tam Wasz listowy też coś ostatnio ciekawego przyniósł?

9 komentarzy:

Dziękuję za komentarz. Komentarze reklamujące będą usuwane, jak i zawierające wulgaryzmy, czy obrażające.