poniedziałek, 18 grudnia 2023

Nauka z komiksem. Miasta przyszłości. Zasoby naszej planety, tom 1

Pokażę Wam dzisiaj bardzo ładnie wydany komiks, który przy okazji zawiera fakty naukowe. Wszystko to z Disney'owskimi postaciami.


Tytuł: Nauka z komiksem. Miasta przyszłości. Zasoby naszej planety, tom 1

Scenariusz: Edwige Pezzulli, Francesca De Filippi, Jacopo Olivieri

Rysunki: Benedetta Barone, Marino Gentile, Sara Storino, Andrea Greppi, Emilio Urbano, Watermark Studio, Blasco Pisapia, Denise Shimabukuro, Marco Palazzolo

Stron: 64

Data wydania: 22.11.2023

Wydawnictwa Egmont


Moja recenzja:

Jest to komiks, który pomiędzy przygodami naszych bohaterów, przedstawia prawdziwe fakty naukowe. W tej części główna tematyka to zasoby planety, monokultury i intensywne rolnictwo, odpady oraz recykling. Spójrzcie na cały spis treści, aby dowiedzieć się, z jakimi tematami spotka się Wasze dziecko, sięgając po ten właśnie komiks.

Na początku oczywiście przedstawienie postaci. Główni bohaterowie to policjanci z bajki "Zwierzogród", czyli Judy i Nick. Mimo że przyjechali odpocząć na farmę w Szarakówku, to czeka ich rozwiązanie poważnej zagadki. 

Ilustracją są bardzo piękne, ale to oczywiste, bo to przecież Disney.

Pomiędzy poszczególnymi częściami komiksu dziecko ma okazję dowiedzieć się więcej na poważniejsze tematy. W przystępny sposób autorzy przekazują czytelnikowi fachową wiedzę, np. o GMO czy o zrównoważonej produkcji. Są to tematy, o których ciągle słyszymy, ale nie do końca potrafimy wyjaśnić dzieciom. Ten komiks na pewno nam w tym pomoże.

Seria "Nauka z komiksem" to wiele ciekawych tomów, na pewno Wasze dzieci znajdą tam coś dla siebie.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Dziękuję za komentarz. Komentarze reklamujące będą usuwane, jak i zawierające wulgaryzmy, czy obrażające.