piątek, 22 grudnia 2023

Smerfy. tom 30 i Yakari. tom 17

Kolejne tomy naszych ulubionych komiksów. Tym razem Wydawnictwo Egmont przygotowało dla nas kolejne pozycje z serii Smerfy i Yakari.Moja recenzja:Tytuł: Smerfolicjanci. Tom 30

Scenarzysta: Thierry Culliford, Alain Jost

Ilustrator: Jeroen De Coninck

Stron: 48

Data wydania: 08.11.2023
Cały komiks tym razem jest poświęcony jednej przygodzie. Smerfy tworzą swój kodeks praw, a następnie Smerfolicjanci zajmują się przestrzeganiem tego prawa. Mimo że początkowo wszystko wygląda jak w demokratycznym ustroju, to później powoli zaczyna wymykać się spod kontroli. Zwłaszcza że pierwszymi Smerfolicjantami zostają Ważniak i Osiłek. Dla nich to bardzo ważna rola, a jednak nie wszystkim odpowiadają mandaty wymierzane przez tych dwóch.

To naprawdę smerfnahistoria. Znajdziecie tam dużo akcji w dzień i w nocy oraz mnóstwo prawdziwego humoru. Pośmiejecie się, czytając ten komiks, wiele razy. Jak dla mnie to jeden z ciekawszych tomów o Smerfach.
----------------------------------------------------------------------------------------------------


 

Tytuł: Yakari. Potwór z jeziora. Tom 17

Scenarzysta: Job

Ilustrator: Derib

Stron: 48

Data wydania: 06.12.11.2023Tym razem Yakari i jego koń Mały Piorun odwiedzają bobry. Okazuje się, że młody bóbr Lipek pogrążył się w smutku, a inne młode bobry zaginęły. Czy Yakari pomoże rozwikłać zagadkę zaginięć oraz uleczyć Lipka?


Ważnym aspektem komiksu jest chęć pomocy, którą jak zawsze reprezentuje Yakari. To dzięki niemu jest szansa na pomoc dla Lipka i reszty bobrów.

Tym razem oprócz poznania ciekawej przygody, możemy dowiedzieć się o kopcu węża, który odkryli archeolodzy. Jest to budowla wzniesiona pomiędzy XI a XIII wiekiem naszej ery i jest budową kultury Fort Ancient. To możliwość poznania odmiennych kultur, nie tylko tej indiańskiej.

Myślę, że obie propozycje przypadną do gustu młodym czytelnikom.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Dziękuję za komentarz. Komentarze reklamujące będą usuwane, jak i zawierające wulgaryzmy, czy obrażające.