sobota, 4 listopada 2023

Komiks "Królik kontra Małpa i inwazja ludzi"

Nie trzeba było długo czekać na kolejną część komiksowej serii "Królik kontra Małpa". Tym razem "starcie" będzie dotyczyło ludzi.


Tytuł: Królik kontra Małpa i inwazja ludzi. Tom 2

Scenarzysta/Ilustrator: Jamie Smart

Stron: 256

Data wydania: 25.10.2023

Wydawnictwa Egmont


Moja recenzja:

Na początek barwna galeria postaci: Królik, Wieprzek, Gryzek, Le lis, Skunks, Małpa, Czarek z Żelastwa i Kaskabóbr. To świetna kompilacja słodkości z nieobliczalnością.

Wszystkie historie leśnych mieszkańców rozgrywają się przez cały rok. Każdy rozdział to kilka stron, więc czytanie komiksu możemy sobie dzielić, na ile razy tylko chcemy.

Część opowiastek jest całkowicie niewiarygodna i odrealniona, ale są też takie, które skłaniają do przemyśleń. Na przykład "Leśna kronika" skłania do refleksji, że nieważne jest, skąd pochodzimy, ale gdzie jesteśmy teraz.

Oczywiście każda z historii to też "kupa śmiechu". Zwierzątka są tak zwariowane, że zawsze coś wydarzy się śmiesznego, a w tej części dodatkowo spotykają się z ludźmi.  Rysunki są bardzo kolorowe i pełne emocji. Świetnie też tam widać dynamikę wydarzeń.

Na koniec znajdziecie kilka wskazówek jak krok po kroku narysować Wieprzka i Skunksa. Możecie teraz sami dopisać i dorysować sobie kilka przygód tej niesfornej grupie zwierząt.

Jeśli lubicie się sporo pośmiać, to na pewno nie pożałujecie, gdy sięgnięcie po ten rozrywkowy komiks.

1 komentarz:

Dziękuję za komentarz. Komentarze reklamujące będą usuwane, jak i zawierające wulgaryzmy, czy obrażające.