wtorek, 21 listopada 2023

Basia 15 lat! Czytamy i świętujemy urodziny ;)

Kochani! "Basia" ma już 15 lat. Właśnie od takiego czasu gości w wielu domach, także w moim. Z tej okazji pokażę Wam dwie kolejne pozycje z tej cudownej serii.


Tytuł: Basia. Wielka księga psów i kotów oraz innych zwierzęcych przyjaciół / Basia i nocowanka

Autor: Zofia Stanecka

Ilustrator: Marianna Oklejak


Stron: 136 / 24

Data premiery: 11.10.2023

Wydawnictwa HarperCollinsMoja recenzja:

"Basia. Wielka księga psów i kotów oraz innych zwierzęcych przyjaciół "
Tym razem z Basią poznamy rożne rasy psów i kotów. Jeśli Wasze dzieci mają swoje ukochane zwierzę lub dopiero o takim marzą, to zdecydowanie jest książka dla nich. 

O psach i kotach dowiadujemy się od różnych osób, które zna Basia. Są to m.in. dziadek Henryk, babcia Marianna, Marcel, mama Marcela, tata Marcela, Ola, mama Titiego, tata Titiego. Wraz z Basią poznajemy wiele ras psów i kotów, ale także mamy okazję dowiedzieć się, czym charakteryzuje się dana rasa. Ilustracje świetnie odwzorowują prawdziwy wygląd czworonogów.

Z książki dzieci mają okazję dowiedzieć się także, jak odpowiedzialna jest opieka nad takim domowym zwierzęciem. 

Myślę, że to wspaniała i ciekawa książka na wiele dni do wspólnego czytania z dzieckiem. "Basia i nocowanka"
Tym razem jest to krótkie opowiadanie o Basi, u której ma przenocować Anielka. Po wielkiej ekscytacji i długim oczekiwaniu okazuje się, że planu nie da się zrealizować w domu dziewczynki przez chorobę Franka. Pojawiają się kolejne wielkie jak na Basię uczucia, czyli rozczarowanie i smutek. Na szczęście pojawia się możliwość wspólnego noclegu u Titiego.

To bardzo fajne opowiadanie, które pokazuje i tłumaczy dziecku, z jakimi odczuciami może się spotkać podczas takiego nocowania poza domem. To nie tylko świetna zabawa, ale też możliwość poznania zwyczajów w innych domach. 

Pojawia się też problem tęsknoty za rodziną i domem. To lektura, która pomoże nam wytłumaczyć dziecku tak wiele emocji, które się mogą u niego pojawić. A poza tym, jak zawsze mamy okazję świetnie się bawić z Basią i jej przyjaciółmi.


Myślę, że seria Basia rozgościła się przez te 15 lat istnienia już w bardzo wielu domach. Ja uważam, że warto z dziećmi sięgać po tę naszą krajową literaturę.


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Dziękuję za komentarz. Komentarze reklamujące będą usuwane, jak i zawierające wulgaryzmy, czy obrażające.