sobota, 29 lipca 2023

Adaptacje literatury. Robinson Crusoe

Dla tych co zawsze wolą komiks od powieści mam kolejny album.Tytuł: Adaptacje literatury. Robinson Crusoe


Scenarzysta: Christophe Lemoine

Ilustrator: Jean-Christophe Vergne

Stron: 48

Rok wydania: 2023

Wydawnictwo EgmontMoja recenzja:

To już kolejny komiks z serii adaptacje literatury, który trafił w moje ręce i powiem szczerze, że to naprawdę udana seria. Te wszystkie znane z klasycznych powieści historie świetnie się czyta i ogląda w formie komiksu. Dla mnie to ciekawa forma przypomnienia sobie tej literatury, a dla młodego czytelnika szansa na jej poznanie. Może nawet zachęcenie do późniejszego sięgnięcia do pierwowzoru.

Tym razem w komiksowej wersji powstał "Robinson Crusoe" Daniela Defoe. Opowieść zaczyna się na statku na morzu podczas sztormu. Załoga próbuje uratować się, wsiadając na szalupę. Niestety, przetrwać udaje się jedynie Robinsonowi Crusoe. W taki oto sposób trafia na bezludną wyspę, która od tej pory stanie się jego codziennym światem.


Cała historia jest przedstawiona w taki sposób, że wzbudza wiele emocji. Razem z głównym bohaterem przeżywamy jego tragiczny los. Spójrzcie też na ilustracje, które pokazują zarówno radość i smutek Robinsona. Myślę, że w tym komiksie naprawdę udało się przedstawić klimat z oryginału i zostało przedstawionych wiele ważnych wątków.


Jeśli jeszcze nie znacie tej serii komiksowej, to naprawdę ją Wam polecam.


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Dziękuję za komentarz. Komentarze reklamujące będą usuwane, jak i zawierające wulgaryzmy, czy obrażające.