czwartek, 12 sierpnia 2021

"Stwór. Bohaterowie Magicznego Drzewa" Andrzej Maleszka

Seria "Bohaterowie Magicznego Drzewa" to cykl powieści powstający razem ze słynną serią "Magiczne Drzewo". W tych nowych częściach możemy spotkać znanych już nam bohaterów. W tej o Stworze zobaczymy Julkę a także Kajetana z Budyniem.

Tytuł: Stwór. Bohaterowie Magicznego Drzewa
Autor: Andrzej Maleszka
Rok wydania: 2021
Stron: 304
Wydawnictwo Znak Emotikon

Moja recenzja:

Na końcu książki został umieszczony rozdział z Ważnymi informacjami. Dzięki niemu możemy czytać tę część, nie znając innych historii z serii. Oprócz krótkiej charakterystyki bohaterów znajdziemy tam informacje na temat atramentu stworzonego z Magicznego Drzewa. To właśnie on, a dokładnie jego moc spełniania życzeń odegra w książce główną rolę.

Powieść "Stwór. Bohaterowie Magicznego Drzewa" z księgarni TaniaKsiazka.pl rozpoczyna się od rozpaczliwej wiadomości Julki. To jej nieprzemyślane życzenie przyniesie tragiczne skutki. Czy Kajetan z Budyniem zdążą przybyć na ratunek? Kto pomoże Julce się uratować przed Stworem?


To bardzo ciekawa książka. Niby 300 stron, ale spokojnie można ją pochłonąć w jeden dzień. Jest to małe wydanie z większą czcionką, taką akurat do samodzielnego czytania jak dla mojej 11-letniej córki. W środku wiele kolorowych fotografii ilustrujących przygody bohaterów.

Oczywiście z młodszymi dziećmi możemy czytać ją wspólnie.

Powieść zawiera wiele pouczających treści. Oczywiście na pierwszy plan wysuwa się wzajemna pomoc i życzliwość głównych bohaterów. Julka ma także okazję przekonać się na własnej skórze, jak to jest być niewidzianym i niesłyszanym. Taka magiczna sytuacja wzbudza wiele emocji i zaskakujących wydarzeń.

Jeśli szukacie książki dla dzieci na koniec wakacji, to tę bardzo polecam.  

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Dziękuję za komentarz. Komentarze reklamujące będą usuwane, jak i zawierające wulgaryzmy, czy obrażające.