piątek, 6 sierpnia 2021

Komiksowe wakacje

Klasyka dziecięcych komiksów to na pewno przygody Kaczora Donalda oraz Smerfy. To książki, które się nie nudzą, do których warto wracać z dziećmi.


Moja recenzja:
Tytuł: Gigant Poleca Extra. Tom 2/2021. Przygoda na kempingu

Stron: 192

Ja oczywiście mam wielki sentyment do komiksów z Kaczorem Donaldem. Pamiętam doskonale gumy do żucia Donald i krótkie komiksowe historyjki ze środka. Zbierałam te małe papierki z wesołymi przygodami. To było coś fajnego.

Teraz chętnie z córką sięgnęłam po "Przygody na kempingu". To zabawne historyjki dotyczące wakacji i spędzania czasu na biwaku. Opowiadania dotyczą Kaczora Donalda, Wujka Sknerusa oraz trzech siostrzeńców. Jest jak zawsze sporo akcji, zaskakujące zwroty oraz zabawa na całego.


Przygody na kempingu świetnie odnajdują się w wakacyjnym klimacie. Kto nie spał pod namiotem, niech żałuje. Kto nie śmiał się z przygód Donalda i innych mieszkańców Kaczogrodu, niech sięgnie po ten komiks.


Tytuł: Mama Smerfetka. Tom 28

Seria/cykl: SMERFY KOMIKS

Scenarzysta: Alain Jost, Thierry Culliford

Ilustrator: Pascal Garray

Stron: 48

To komiks o Smerfach, w którym Smerfetka doczeka się ważnej roli w życiu. Nie chce być postrzegana tylko przez pryzmat pięknej Smerfetki, chce być przydatna w wiosce jak każdy inny jej mieszkaniec. Z pomocą Papy Smerfa podczas jego nieobecności ma pełnić funkcję jego zastępcy. To niekoniecznie podoba się innym Smerfom.


Pojawią się śmieszne sytuacje z tym związane, ale nie zabraknie też napięcia i chwil grozy. Wszystko to przez pojawienie się groźnego i podstępnego Gargamela. Czy Smerfetka podoła jako Mama Smerfetka?
Rysunki jak zwykle świetnie ukazują odczucia poszczególnych postaci. Wystarczy spojrzeć na ich mimikę, gesty, postawę. To wszystko wpływa na charakter postaci oraz na emocje, jakie w tym momencie budzą się w każdym ze Smerfów. 

Przygody tych niebieskich stworków jak zwykle bawią, ale też pokazują, jak ważna jest współpraca, oddanie i zaufanie. Takie małe istotki mogą nas przy okazji nauczyć wiele dobrego.

Takie ciekawe przygody znajdziecie jak zwykle na Wydawnictwo Egmont.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Dziękuję za komentarz. Komentarze reklamujące będą usuwane, jak i zawierające wulgaryzmy, czy obrażające.