niedziela, 8 sierpnia 2021

Gra "Lama" na szybkie rozgrywki

Ostatnio długie dni i piękna pogoda nie sprzyjały graniu w gry planszowe. Jednak spotkanie rodzinne i wolny weekend pozwolił nam na poznanie nowej gierki. Tym razem to szybka karcianka Lama w trzech odsłonach.


Tytuł: L.A.M.A.
Autor: Reiner Knizia

Wiek: 7-107 ;)
Ilość graczy: 2-6 osoby    Zawartość pudełka:

  •  62 karty
  • 77 żetony
  • 3 kostki lamy
  • 3 instrukcje
Gra wydana przez Wydawnictwo Egmont.

Do wyboru mamy trzy rodzaje rozgrywki: Lama Gra podstawowa, Lama Party i Lama Gra kostkowa. 


Ja opowiem Wam o tej najszybszej dla nas rozgrywce, czyli o podstawowym wariancie gry. Najważniejsze, aby pozbyć się kart o największej liczbie punktów. Lama jest tu właśnie taką nielubianą kartą, bo daje aż 10 punktów karnych. W swojej turze gracz może wykonać tylko jedną czynność: zagrać kartą, dobrać kartę lub spasować.

Wszystko brzmi bardzo prosto i takie jest. Rundy czasem przebiegają bardzo szybko. Warto umówić się od razu na rozegranie większej liczby rund. Dodam jeszcze, że dzięki żetonom szybko można ze zwycięzcy stać się przegranym.

Dynamiczna gra, w którą można grać całą rodziną, ale także tylko w dwie osoby. Atutem są tu na pewno imprezowe lamy na kartach.

Gra podobała się także 11-latce i 13-latce. Przetestowane rodzinnie ;)


Przed nami jeszcze wyjazd nad morze, na pewno spakujemy tę grę, bo przyda się na sierpniowe chłodniejsze wieczory w hotelu. Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Dziękuję za komentarz. Komentarze reklamujące będą usuwane, jak i zawierające wulgaryzmy, czy obrażające.