sobota, 20 marca 2021

PAPUA - gra na szybkość i logikę dla każdego

Gra Papua nadaje się dla całej rodziny. Można w nią grać z dziećmi, ale spokojnie mogą też dołączyć do gry rodzice i dziadkowie
Tytuł:
Papua

Autor: Grzegorz Rejchtman

Wiek 8+
Ilość graczy: 2-4 osobyZawartość pudełka:
  • 32 dwustronne plansze zadań
  • 52 kafelki mostów
  • 4 pionki
  • 8 żetonów bonusowych
  • 4 żetony wulkanów
  • Spinner
  • kostka


Moja recenzja:

Chociaż na pierwszy rzut oka wydaje się, że gra jest skomplikowana, to zasady ma całkiem proste. Każdy z graczy otrzymuje jedną planszę oraz zestaw mostów w jednym kolorze. Zadanie polega na ułożeniu drogi przez wszystkie wyspy. Kto zrobi to pierwszy, woła "Papua" i zgarnia ekstra żeton.

Dodatkowa plansza z pionkami pokazuje na bieżąco, kto radzi sobie w danym momencie najlepiej.


Gra ma kilka wariantów trudności. Można ograniczyć na planszy liczbę wysp do pokonania lub skorzystać z łatwiejszej planszy (strona A) lub z trudniejszej (strona B). Te zasady należy dostosować do wieku i ilości graczy za każdym razem indywidualnie.

Gra się kończy po rozegraniu przez wszystkich określonej liczby partii. Zdobyte żetony za wygrane sekwencje to dodatkowe kroki zbliżające gracza do zwycięstwa.


Gra jest bardzo wciągająca. Lubi grać w nią moja córka (11-latka), ale także ja ją bardzo polubiłam. To gra logiczna, która zmusza do szybkiego myślenia i przewidywania. W dodatku trzeba to wszystko robić szybko, aby przeciwnik nas nie wyprzedził. Dlatego warto wciągnąć w nią także seniorów, by "pogimnastykowali"
 swoje szare komórki.

Warto wspomnieć, że w XIX Edycji Konkursu Świat Przyjazny Dziecku w kategorii gry dla dzieci w wieku 8-17 lat gra Papua otrzymała nagrodę główną.

Grę naprawdę polecamy, my bawimy się z nią świetnie.

3 komentarze:

Dziękuję za komentarz. Komentarze reklamujące będą usuwane, jak i zawierające wulgaryzmy, czy obrażające.