wtorek, 30 marca 2021

Kiedy jest Zima, kiedy jest Wiosna

Przyszła pora, aby pożegnać zimę i przywitać wiosnę. Doskonałe przy tej okazji będą pięknie wydane książeczki z serii "Nawet nie wiesz, jak bardzo cię kocham".


Tytuł: Nawet nie wiesz, jak bardzo cię kocham kiedy jest zima

Nawet nie wiesz, jak bardzo cię kocham kiedy jest wiosnaNawet nie wiesz, jak bardzo cię kocham kiedy jest wiosnaNawet nie wiesz, jak bardzo cię kocham kiedy jest wiosna

Autor: Sam McBratney
Ilustrator: Anita Jeram
Premiera: 10.03.2021

Tytuł: Nawet nie wiesz, jak bardzo cię kocham kiedy jest wiosnaMoja recenzja:

Książeczki są dość nieduże, ale nadal w twardej oprawie. Subtelne ilustracje doskonale uzupełniają się z tekstem.

Zimowa część opowiada o kicaniu zajączków po śniegu. Bawią się wspólnie w zabawę "Co ja takiego mam na myśli?". Taka wspólna zgadywanka zbliża ich jeszcze bardziej do siebie, ale też wiele uczy."Nawet nie wiesz, jak bardzo cię kocham kiedy jest wiosna" rozpoczyna się od wspólnego wiosennego kicania Małego Brązowego Zająca z Dużym Brązowym Zającem. Zwierzątka razem obserwują budzącą się do życia przyrodę. 

Maluszek pyta, tata odpowiada. Mały Brązowy Zając jest ciekawy, co wyrośnie z jajka czy też z kijanki. Takie wspólne kicanie przeradza się w poznawanie natury.Te książeczki pokazują wspaniałe relacje między dzieckiem i rodzicem. Łatwo jest tu dziecku utożsamić się z Małym Zajączkiem, którego przez wielki świat prowadzi tata. To utwory o zaufaniu i miłości. Myślę, że właśnie takich bajek potrzebują nasze dzieci. Niech pozostaną wrażliwe i ciekawe świata oraz otoczone odwzajemnioną miłością. Takie są  właśnie te cudne zajączki.

2 komentarze:

Dziękuję za komentarz. Komentarze reklamujące będą usuwane, jak i zawierające wulgaryzmy, czy obrażające.