czwartek, 5 listopada 2020

Kolorowy świat: Pojazdy i W gospodarstwie

Świat ostatnio nieco stanął do góry nogami. Jednak w tych trudnych czasach nie można zapomnieć o maluszkach, o ich rozwoju, nauce i zabawie. Dlatego nadal uważam, że warto już od początku wprowadzać dzieci w świat książek, zwłaszcza że obecnie mamy ich tak wielki wybór.


Tytuł: W gospodarstwie
Autor: Marion Billet
Ilustrator: Marion Billet
Tytuł: Pojazdy
Autor: Pierre Caillou
Ilustrator: Pierre Caillou


Seria/cykl: KOLOROWY ŚWIAT, AKADEMIA MĄDREGO DZIECKA
Stron: 10
Data premiery: 2.09.2020
Wydawnictwo HarperCollins Polska


Moja recenzja:

Książki tego typu zawsze mnie zachwycają, zresztą moją córkę nawet teraz, gdy te książeczki są już dla niej za dziecinne. Zawsze lubimy zajrzeć, co tam autor przed nami ukrywa na kartonowych kartkach.

Tematy w obu książkach uniwersalne i myślę, że zawsze odpowiednie przy nauce nowych pierwszych słów. Kartki kartonowe są bardzo wytrzymałe i wygodne w samodzielnym oglądaniu obrazków przez szkraba. Rogi zaokrąglone dla bezpieczeństwa.

Pojazdy zainteresują pewnie niejednego chłopa, ale i dziewczynkę. Co strona to nowy ciekawy dla dzieci, które pojazd.


"W gospodarstwie" znajdziemy oczywiście wiele gospodarskich zwierząt. Przy okazji ich nazw możemy poćwiczyć jednocześnie wyrazy dźwiękonaśladowcze. To może być bardzo ciekawa zabawa.

Sami też zobaczcie, jak fajnie jest zajrzeć pod skorupkę jajka. Spytamy wtedy dziecko: - Co to? Może nam się pojawić bardzo ciekawy dialog :)To bardzo ładne książeczki, które możemy wykorzystać, spedzając z dzieckiem czas w domu.

Chyba takie książeczki nigdy nie popadną w zapomnienie.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Dziękuję za komentarz. Komentarze reklamujące będą usuwane, jak i zawierające wulgaryzmy, czy obrażające.