niedziela, 15 listopada 2020

"Zwierzaki mają głos" - historie dzieci dla dzieci

Wyjątkowość tej książki polega na tym, że autorami wszystkich opowiadań są dzieci a bohaterami zwierzęta. Autorzy książki to laureaci 4. edycji konkursu literackiego “Popisz się talentem”, organizowanego co roku przez wydawnictwo edukacyjne Nowa Era.


Tytuł: Zwierzaki mają głos

Stron: 112

Wydawnictwo Nowa Era

Moja recenzja:

Moja córka od razu sięgnęła po książkę z zaciekawieniem. Znalazła opowiadania napisane przez dzieci w jej wieku i od nich rozpoczęła całe czytanie.


Jedną z bajek nosi tytuł "Nie rób drugiemu, co tobie niemiłe". Poznajemy tam małego rysia, który pyta mamę, skąd w lesie znalazło się tak wiele różnych rzeczy. Są to m.in.: stare krzesło, materac czy też but. Dzięki tej krótkiej rozmowie dziecko ma okazję spojrzeć na śmiecenie w lesie z punktu widzenia zwierząt. Ta krótka bajka uczy po prostu szacunku do przyrody.

Każdy utwór dodatkowo opatrzony jest kolorowymi ilustracjami.

Opowiadań w książce jest 30, są dość krótkie, więc zawsze znajdzie się czas na przeczytanie któregoś z nich. To okazja na poznanie wielu zwierząt, ale także ich trosk i problemów. Z tych historyjek dziecko może dowiedzieć się, jak zachowywać się, aby im nie szkodzić. To właśnie tak ważny głos zwierząt, który w końcu może zostać usłyszany przez człowieka.

Na końcu znajdziemy miejsce na własną bajkę. To wielka zachęta dla dzieci, aby same zaczęły tworzyć. Mogą zapisać tam swoje wymyślone historyjki, które mogą stać się wspaniałą pamiątką, a może i początkiem kariery pisarskiej.

To pięknie wydana książka pokazująca, że pisanie książek to wspaniała rzecz, gdy ma się coś ważnego do powiedzenia.

Warto też dodać, że cały dochód ze sprzedaży tej pozycji zostanie przekazany na cel charytatywny - w tym roku wydawnictwo wesprze właśnie działania na rzecz zwierząt.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Dziękuję za komentarz. Komentarze reklamujące będą usuwane, jak i zawierające wulgaryzmy, czy obrażające.