poniedziałek, 12 października 2020

"Artemis Fowl" Eoin Colfer

 Wyjątkowo dziś pokażę Wam książkę, która może spodobać się nastoletnim chłopcom. 


Tytuł: Artemis Fowl

Autor: Eoin Colfer

Stron: 304

Rok wydania: 2020

Wydawnictwo Znak emotikonMoja recenzja:

Już od pierwszych stron książki wiemy, że tytułowy Artemis Fowl to postać niezwykła i niepodobna do przeciętnego 12-latka. Wraz ze swoim kamerdynerem Butler'em pojawiają się w Wietnamie. Spotkanie z informatorem przebiega sprawnie i w przebiegły sposób udaje im się zdobyć Księgę z rąk wróżki. Jest potomkiem klanu przestępców, ale czy ten fakt może tłumaczyć jego czyny?

To idealna książka dla młodego czytelnika, który umie docenić połączenie magii i nowoczesnej technologii. Główna postać to mieszanka geniuszu, ale także bezwzględności.  Swoim czynem wywołuje konflikt między elfami i ludźmi. Pojawia się też skrzatka - Holly Nieduża, która pozwala spojrzeć na wydarzenia z drugiej strony.

Jest to zdecydowanie lektura dla chłopców lubiących kryminały i fantasy. Wątek przestępczy rozbudowany w ciekawy sposób, przenikające się światy: ludzki i elfów to bardzo dobre tło dla całej fabuły.  Poza tym nie zbraknie tam też humoru.  

Mam nadzieję, że zaciekawiłam kogoś tą książką i jakiś nastolatek, zamiast zalogować się do świata gier tym razem zasiądzie do czytania.2 komentarze:

  1. Może spodoba się mojemu juniorowi... ostatnio odkrył światy Harry'ego Pottera :)

    OdpowiedzUsuń
  2. Kojarzę, nawet nie mam jej komu polecić.

    OdpowiedzUsuń

Dziękuję za komentarz. Komentarze reklamujące będą usuwane, jak i zawierające wulgaryzmy, czy obrażające.