niedziela, 29 marca 2020

"Powrót wieloryba" Benji Davies

Myślę, że książki są dobre dla każdego i na każdą porę roku. Dlatego w naszym domu zawsze jest na nie miejsce. Tym razem chciałam Wam pokazać kolejną część wspaniałej opowieści o małym chłopcu Noi. 

Tytuł: Powrót wieloryba
Autor: Benji Davies
Ilustracje: Benji Davies
Premiera: 2020
Stron: 32
Wydawnictwo Znak emotikonMoja recenzja:


My po raz pierwszy spotkaliśmy się z przygodami tego małego chłopca w książce "Lato u babci". Tam odkryliśmy, że niewiele tekstu nie przeszkadza w pokazaniu tego, co w życiu ważne. Jest też tak samo i teraz.Noi mieszka wraz z tatą i sześcioma kotami nad brzegiem morza. Na pierwszych stronach możemy z dzieckiem zabawić się w poszukiwanie tych wszystkich kociaków. Uprzedzam, wcale to nie będzie takie łatwe, przynajmniej dla mnie nie było ;)

Ilustracje są duże, szczegółowe i bardzo ciekawe. Na pewno łatwo będzie śledzić historię każdemu maluchowi.


"Kiedy nadchodzi zima, wyspa, gdzie mieszka Noi, pokrywa się śniegiem. Chłopiec wciąż nie może zapomnieć o małym wielorybie, którego uratował latem.
Chłopiec szuka swojego przyjaciela, tęskni za nim, czuje jego brak...

To jednak niejedyne emocje, jakie tu się pojawią. Gdy tata po raz ostatni wypływa na połów ryb i nie wraca, pojawia się strach, ale też chęć niesienia ratunku.

W tej pięknie wydanej książce znowu trafiamy na istotę życia. Liczy się tu przyjaźń, miłość, troska i wzajemna pomoc. To wspaniała wzruszająca historia pokazującą, że przygody małego chłopca mogą nam posłużyć do poważniejszych rozmów. Uczą prawdziwych relacji między ludzkich, ale też pozwalają okazywać i nazywać różne emocje.

Po takie lektury warto sięgać z dziećmi już pierwszych lat ich życia. 

Jeśli możesz, #zostańwdomu i czytaj z dzieckiem.

5 komentarzy:

Dziękuję za komentarz. Komentarze reklamujące będą usuwane, jak i zawierające wulgaryzmy, czy obrażające.