piątek, 28 lutego 2020

Hania Humorek i Przyjaciele - tom 8 i 9

Hania Humorek i jej brat Smrodek to bardzo ciekawy duet, który zawsze zapewni nam świetną zabawę. Kolejne książki z tej serii nadal nas cieszą.
Tytuł: 
Poszukiwanie Smrodkodonta /Pogromca asteroid
Autor: Megan McDonald
Ilustracje: Erwin Madrid
Seria: Hania Humorek i przyjaciele
Rok wydania: 2020
Stron: 64
Wydawnictwo Egmont


Moja recenzja:

Tematycznie to obie książeczki są interesujące dla mojej córki. "Poszukiwanie Smrodkodonta" związane jest z wykopaliskami. Temat poszukiwania skarbów oraz skamielin dobrze znany jest mojemu dziecku. 


Tu Smrodek wziął się do roboty na całego. Jest skłonny przekopać cały ogródek, aby znaleźć coś niesamowitego. Oczywiście do całej historii wtrąci się Hania. A co z tego wyniknie, można się tylko domyślać. Jak zwykle całość opatrzona jest świetnymi ilustracjami, które dobrze odzwierciedlają zabawne i zaskakujące sytuacje.
"Pogromca asteroid" to część, która szczególnie spodobała się mojej córce. Ona lubi patrzeć się w nocne niebo, wypatrując różnych gwiazd i planet.

Wszystko zaczyna się od wypatrywania przez Hanię i jej młodszego brata komety P/2015 OZ4. Smrodek zaczyna badać kosmos z własnego podwórka, co zdaje się bardzo przerażające. W napięciu będzie oczekiwać na asteroidę, która może zniszczyć świat. Jednak po tym wszystkim najzabawniejsze okaże się wymyślanie przez niego nazwy dla nowej gwiazdy. Te trzy ciekawe rozdziały w zabawny sposób przedstawią spojrzenie na kosmos z punktu widzenia dziecka.


Jak sami widzicie, znów z Hanią nie można się nudzić.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Dziękuję za komentarz. Komentarze reklamujące będą usuwane, jak i zawierające wulgaryzmy, czy obrażające.