czwartek, 23 stycznia 2020

"Krzysztof Piątek. Gole, które cieszą" Marcin Kalita

To tytuł dość typowy dla fanów piłki nożnej. Kolejne sezony, to kolejni wspaniali zawodnicy. Również polska piłka nożna ma się kim pochwalić. Nie mamy już tylko Lewandowskiego, ale kolejnych wspaniałych zawodników. Jednym z nich jest Krzysztof Piątek. Wraz z Egmont.pl mamy szansę przyjrzeć się mu bliżej.Tytuł: Krzysztof Piątek. Gole, które cieszą
Autor: Marcin Kalita
Ilustrator: Marzenna Dobrowolska
Data premiery: 23.10.2019

Stron: 160Moja recenzja:

To już kolejna biografia rodzimego piłkarza, którą mogą czytać dzieci i dorośli. Informacje są przedstawione w ciekawy sposób. Wiele pięknych zdjęć z ważnych wydarzeń sportowych i wyszczególnionych informacji ułatwia zapoznanie się z nimi.Oczywiście udaje nam się poznać historię Krzysztofa Piątka od lat dziecięcych. Ważnym elementem, a może i najważniejszym jest tutaj jego tata. Z początkowych rozdziałów dowiemy się, jak wielki wpływ na jego przyszłą zawodową karierę miał jego ojciec.

Kolejny z rozdziałów to oczywiście pierwsze powołanie do kadry narodowej. Pierwsze gole w polskiej reprezentacji, które stały się początkiem jego popularności.
 
To bardzo przystępna biografia odpowiednia dla dzieci młodszych, ale też dla młodzieży interesującej się piłką nożną. U mnie ta książka trafiła do licealisty, który był zadowolony, że ją otrzymał. Treści nie są zbyt dziecinne, ale właśnie konkretne i zrozumiałe dla każdego.

Trzeba pamiętać, że polska piłka to nie tylko Lewandowski. Ta książka dobrze nam to pokazuje. Przedstawiając sylwetkę kolejnego piłkarza, który swoją pracą zasługuje na miano prawdziwego sportowca. W ten sposób możemy dostrzec, jak w ciągu lat zmienia się polski futbol.


To kolejna książka, która powinna trafić w gust każdego fana polskiej i światowej piłki.

1 komentarz:

Dziękuję za komentarz. Komentarze reklamujące będą usuwane, jak i zawierające wulgaryzmy, czy obrażające.