wtorek, 8 października 2019

Kolejne tomy komiksów: Kasia i jej kot, Lucky Luke, Kajko i Kokosz, Smerfy

Komiksy to wyjątkowe książki, w których główną rolę odgrywają ilustracje i dialogi dodane w specjalnych dymkach. To świetne pozycje dla wszystkich tych, którzy nie mają czasu lub chęci na czytanie grubych powieści. Wydawnictwo Egmont wydało kolejne tomy znanych już nam dobrze serii komiksowych. 

Tytuł: 
Komiksy są super! Kasia i jej kot. Tom 2
Scenarzysta: Hervé Richez, Christophe Cazenove
Ilustrator: Yrgane Ramon
Data premiery: 21.08.2019
Stron: 144
Tytuł: Lucky Luke. Ucieczka Daltonów. Tom 15
Scenarzysta: René Goscinny
Ilustrator: Morris

Data premiery: 14.08.2019
Stron: 48

Tytuł: Kajko i Kokosz. Zamach na Milusza (po kaszubsku)
Scenarzysta: Janusz Christa
Ilustrator: Janusz Christa
Data premiery: 21.08.2019
Stron: 40Tytuł: Smerfy i maszyna snów. Tom 37
Scenarzysta: Alain Jost, Thierry Culliford
Ilustrator: Jeroen De Coninck, Miguel Díaz
Data premiery: 18.09.2019
Stron: 48


Moja recenzja:

Na komiks "Kasia i jej kot" trafiliśmy dopiero teraz. To już drugi tom przygód tej dziewczynki, jej taty i jej kota Sushiego. Tym razem wszystko zaczyna się od przeprowadzki. Nowy dom i nowe przygody. Jak kot odnajdzie się podczas rozpakowywania w nowym miejscu, czy spodoba mu się duży ogród oraz basen? Zapewniam Was, że możecie liczyć tu na wiele śmiechu.

Jak się okaże dalej, nie tylko przeprowadzka przewróci ich życie do góry nogami. Pojawi się pewna pani, która zawróci w głowie tacie. 

Komiks ten zainteresował moją córkę, ponieważ uwielbia koty. Tu mamy kota wyjątkowego, o niebanalnym charakterze i przede wszystkim niesfornego. 

To naprawdę prześmieszny komiks. Gagi są dość krótkie, więc czytanie można przerywać wiele razy. To historia na wiele dni.


Jeśli czytaliście tom 60  "Lucky Luke. Daltonowie tracą pamięć, to "Lucky Luke. Ucieczka Daltonów" powinna się Wam również spodobać. Daltonom udaje się uciec z więzienia, w którym mieli spędzić 367 lat. Jedyne czego pragną to zemsty na Lucky Luke'u. Zbieg różnych wydarzeń spowoduje, że kowboj stanie się służących braci. Czy faktycznie udało się im go schwytać, czy może to jego misterny plan na ponowne uwiezienie Daltonów? Co z tego wyniknie? Jak się dobrze domyślacie, będzie z tego wiele zabawnych sytuacji. 

"Kajko i Kokosz" to dla mnie kultowy komiks. Mój brat kolekcjonował je kiedyś, a ja chętnie je podczytywałam. Niedawno również zapoznałam moją córkę z tymi bohaterami. 

Tym razem wydawnictwo pokusiło się wypuścić komiks "Kajko i Kokosz. Zamach na Milusza" w wersji po kaszubsku. Język ten nam osobiście nie jest zbyt znany, ale w Polsce istnieje około 400 szkół, w których dzieci uczą się języka kaszubskiego.

Powstanie takiego komiksu to możliwość utrwalania i rozwijania słownictwa. Dialekt kaszubski to żywa kultura, którą warto pielęgnować. Na końcu książki znajduje się krótki słowniczek kaszubsko-polski.

Sama historia o zamachu na Milusia zaczyna się bardzo ciekawie. Kokosz i Kajko znajdują wielkie jajko. Siłacz postanawia je wysiedzieć. To, co się wykluwa z niego, bardzo zaskakuje każdego. W grodzie pojawia się młody smok. 

Jak zwykle przygody mądrego Kajka i silnego Kokosza są pełne humoru. To opowieść fantasy zapewniająca wesołą rozrywkę.

Na koniec chcę Wam pokazać nowy tom z serii Przygody Smerfów "Smerfy i maszyna snów". Tym razem niebieskie stworki będą musiały zmierzyć się z intrygą zaplanowaną przez Gargamela oraz pewnego hipnotyzera. Okaże się, że maszyna snów przez nich stworzona potrafi zniewolić Smerfy. Czy chęć spełnienia swoich marzeń będzie silniejsza od nich samych? Czy oprze się tej magii Papa Smerf? I jaką rolę w całej przygodzie odegra Ważniak? 

To jedna z ciekawszych historii o Smerfach, jaką do tej pory czytałam. Historia przepełniona pięknymi marzeniami Smerfów, a zarazem groźbą omamienia ich na zawsze. Piękne ilustracje, piękne opowiadanie. Mocno polecam.

Lubicie komiksy? Macie swoje ulubione serie?

5 komentarzy:

Dziękuję za komentarz. Komentarze reklamujące będą usuwane, jak i zawierające wulgaryzmy, czy obrażające.