środa, 14 sierpnia 2019

Powtórka z angielskiego dla dzieci z ulubionymi postaciami

Córka od przedszkola uczy się języka angielskiego. Niestety zarówno w przedszkolu, jak i szkole nie jest to nauka dość skuteczna. Szybko zdobyta wiedza się ulatnia, dlatego chętnie także podczas wakacji sięgamy po ciekawe ćwiczeniówki. Tym razem w nauce i w jej utrwalaniu pomogą znani superbohaterowie oraz mieszkańcy Ponyville.


Tytuł: My Little Pony. Uczę się... angielskiego. Nauka i zabawa
Autor: Klaudyna Cwynar

Tytuł: Super Przyjaciele DC. Uczę się... angielskiego. Nauka i zabawa
Autor: Adrianna Zabrzewska

Data premiery: 17.07.2019
Stron: 24
Wydawnictwo EgmontMoja recenzja:

Na początek moja córka chętnie sięgnęła po ćwiczenia z kucykami My Little Pony. Lubi tę bajkę, ma też wiele figurek. Zaczynamy od podpisania książki, a następnie poprosiłam ją, aby nazwała poszczególne kucyki. Dla mnie te angielskie nazwy zlewają się w jedno, ale ona bez mrugnięcia podała mi imiona każdej z postaci.
 
Pierwsze z zadań to dopasowanie nazw różnych miejsc w Ponywill. Gdy wszystko zostało zidentyfikowane, to pozostaje tylko przepisanie słów. Dodatkowo można od razu przykleić naklejkę z tarczą w nagrodę.

Dalej znajdziemy ciekawe labirynty.

Tu natomiast prawdziwa powtórka lekcji ze szkoły, na której córcia uczyła się określeń w języku angielskim (przyimków) dotyczących orientacji w przestrzeni.

Kolejne zadania pozwolą utrwalić nazwy kolorów, nazwy pór roku oraz różne warunki pogodowe (sun, rain). Są też naklejki, które zazwyczaj dzieci bardzo lubią przyklejać.

Druga książeczka nawiązuje do Super Przyjaciół DC (Detective Comics), czyli do serii komiksowych superbohaterów. Nadaje się dla chłopców i dziewczynek. Tu również zaczynamy od spersonalizowania ćwiczeń.

Dalej przechodzimy do zadań. Aby poznać słówka określające różne cechy osób, wystarczy przyrównać je do bohaterów z komiksów. Od razu wiemy, kto jest zły (evil), a kto dobry (good).

Także tu mamy naklejki z postaciami oraz te z tarczą jako nagrody za dobrze rozwiązane zadanie.

Z postaciami DC przypomnimy sobie także liczby do dziesięciu, nazwy dni tygodni i miesięcy, nazwy kolorów, a także różne stany emocjonalne (radość - joy, smutek - sadness). Na samym końcu czekają na nas dobre odpowiedzi.

Są to książeczki, które pozwoliły nam zrobić małą powtórkę z angielskiego. Taki mały trening przed szkołą na pewno się przyda. Dodatkowo kolorowe ilustracje i znane postacie zachęcały moją córkę do tej nauki przez zabawę.

Co myślicie o takich ćwiczeniach z bajkowymi postaciami? Nam się podobają.

4 komentarze:

  1. Cudne książeczki, idealne by ćwiczyć język razem z dzieckiem

    OdpowiedzUsuń
  2. Myślę, że z takimi książeczkami nauka przebiega zdecydowanie przyjemniej :)

    OdpowiedzUsuń
  3. Wszystko co utrwala język obcy jest fajne. Mój junior w tym roku w Legolandzie przekonał się, jak przydatna jest znajomość języka i mam nadzieję, że to go bardziej zmotywuje do nauki.

    OdpowiedzUsuń

Dziękuję za komentarz. Komentarze reklamujące będą usuwane, jak i zawierające wulgaryzmy, czy obrażające.