niedziela, 7 lipca 2019

Przepisy Joli "W rodzinnej kuchni"

Panią Jolę Caputę poznałam dawno temu. Trafiłam na jej przepisy w internecie przepisyjoli.com i zagościłam na jej stronie na dobre. Dlatego z wielką chęcią sięgnęłam po jej nową książkę kucharską "W rodzinnej kuchni", którą stworzyła wraz ze swoim synem i córką.Tytuł: W rodzinnej kuchni
Autor: Jola Caputa
Premiera: 19.06.2019
Stron: 244
Wydawnictwo Edipresse Książki

Moja recenzja:

Tym razem Pani Jola napisała książkę kucharską wraz ze swoimi dziećmi, więc możemy się spodziewać całkiem nowych przepisów.

Pierwszy rozdział został stworzony przez kultową blogerkę kulinarną. Jola Caputa postawiła na kuchnię tradycyjną i domową. Znajdziemy tam przepisy  na dania z kapustą i mięsem, gulasz indyczy, kotlety mielone, sałatkę z cukinii i pomidorów. To wszystko jest zarazem proste, ale i doskonałe.

Drugi z rozdziałów spisał Grzegorz Caputa. Tu możemy spodziewać się odważniejszych smaków, połączenia kuchni zagranicznej z polską. Jak przyrządzić idealny stek z wołowiny, jak smakuje szarpana wieprzowina na cydrze, czy jak zrobić najlepsze skrzydełka BBQ? W tej części poznamy wiele przepisów, które na pewno urozmaicą naszą codzienną kuchnię. To właśnie także pan Grzegorz jest autorem fotografii dań w książce. Wszystko wygląda pięknie i pysznie.

Ostatni rozdział stworzyła córka pani Joli - Sylwia Witorzeńć. Tutaj znajdziemy przepisy na różne desery. Będą to wykwintne torty, rolady, serniki. Mnie najbardziej zainteresował przepis na Czekoladową pokusę oraz na Ciasto jogurtowo-jagodowe. To desery, które umilą niejedno popołudnie. Są zróżnicowane, więc nie będzie tam nudy.

To, co charakteryzuję tę książkę, to dobrze opisane przepisy. Naprawdę łatwo jest je odtworzyć w swojej kuchni. Jest to bardzo ładnie wydana książka kucharska. Szczególnie polecam dla tych, którzy jeszcze nie poznali Przepisów Joli. 

Mnie takie książki bardzo inspirują w kuchni. A jak jest z Wami?

4 komentarze:

Dziękuję za komentarz. Komentarze reklamujące będą usuwane, jak i zawierające wulgaryzmy, czy obrażające.