środa, 24 lipca 2019

"Lato u babci" Benji Davies

Lato w pełni, więc warto sięgnąć z dzieckiem po książki dotyczące wakacyjnej tematyki. Chcę Wam pokazać piękną pozycję dla małych i nieco większych smyków właśnie o wakacjach. Przeczytajcie ją koniecznie razem z dziećmi, a może także z babcią i dziadkiem.

Tytuł: Lato u babci
Autor: Benji Davies
Ilustracje: 
Benji Davies
Premiera: 13.05.2019
Stron: 32
Wydawnictwo Znak emotikon


Moja recenzja:


Przygoda rozpoczyna się od chwili, gdy mały Noi ma spędzić lato u swojej babci. Mieszka ona na małej osamotnionej wysepce. Nie było tam nikogo więcej oprócz nich i przylatujących ptaków. Nie zapowiadało się zbyt ciekawie, bo babcia zajmowała się gotowaniem wodorostów i innymi codziennymi czynnościami. Pewnego dnia, gdy Noi oddala się samodzielnie od domu, zaskakuje go sztorm. Jak potoczą się losy tego malucha? 

Nie zdradzając dalej fabuły, powiem tylko, że akcja będzie rozwijać się dynamicznie. Oryginalny tytuł to "Grandma Bird", czyli pewną rolę odegrają tu także ptaki. 

Książka jest bardzo ładnie wydana. To duży format z twardą kolorową okładką. Wewnątrz na każdej ze stron znajdziecie duże ilustracje doskonale obrazujące to, co akurat się dzieje. Mamy tam małego niepozornego chłopca o imieniu Noi i starszą panią, czyli jego babcię. Tekstu tak naprawdę jest tam niewiele, ale wraz z pięknymi obrazkami cała przygoda jest bardzo czytelna.

W tak krótkim utworze autorowi udało się przestawić to, co w życiu jest piękne: poznawanie siebie nawzajem, wzajemną pomoc, życzliwość, wzmacnianie więzi między rodziną oraz międzypokoleniową przyjaźń. To bardzo wartościowa lektura, w której znajdziecie małą-wielką przygodę.

Znacie może wcześniejsze książki tego autora? Czy po nie także warto sięgnąć?

7 komentarzy:

 1. Mam tę książeczkę i jest pięknie wydana.

  OdpowiedzUsuń
 2. Ciekawa lektura na wakacje dla Dzieci:)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Zwłaszcza tych, comają spędzić ten czas u dziadków.

   Usuń
 3. Sympatytczna książeczka - bardzo podoba mi sie ten rodzaj ilustracji :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Ładny wygląd i bogata treść.

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję za komentarz. Komentarze reklamujące będą usuwane, jak i zawierające wulgaryzmy, czy obrażające.