środa, 5 grudnia 2018

Ulga dla oczu - krople Euphrasia Świetlik

Okazuje się, że świetlik, który sobie zawsze chwaliłam w kosmetykach pod oczy, może też świetnie działać na same oczy.

Sporo czasu spędzam przed komputerem, związane jest to także z blogowaniem. Wiele czasu, jeśli tylko go znajdę, przeznaczam też na czytanie książek. Robię to najczęściej wieczorami i nocami niekoniecznie przy dobrym oświetleniu. Czasem oczy zaczynają mi dokuczać. Czują się zmęczone lub lekko pieką. Wydaje mi się, że są zbyt suche od ciągłego patrzenia w jeden punkt. Ulgę mogą przynieść specjalne krople do oczu.

Ja wybrałam Euphrasia Świetlik Łagodzące krople do oczu.


Pojemność: 10 ml
Importer: Nexon Pharma Sp. z o.o. Sp. k.

Skład:


Polecane są na dolegliwości towarzyszące łagodnym stanom zapalnym o podłożu infekcyjnym bądź alergicznym oraz wywołane czynnikami fizycznymi takimi jak:
  • długotrwała praca przed komputerem
  • zbyt intensywne oświetlenie 
  • warunki atmosferyczne i środowiskowe (słońce, wiatr, mróz, suche, zadymione, zanieczyszczone pyłami lub klimatyzowane powietrze)
  • woda morska i chlorowana
  • noszenie soczewek kontaktowych.


Krople znajdują się w małej plastikowej buteleczce. Po jej otwarciu możemy ich używać jeszcze przez 30 dni. Dlatego na opakowaniu należy wpisać datę, kiedy zostały otwarte. Jest na to specjalne miejsce.W środku znajdujemy także ulotkę informacyjną. Tam mamy podany dokładny opis sposobu stosowania kropli. Sama instrukcja zakraplania jest nawet pokazana na schemacie. Nie jest to oczywiście nic trudnego.


Po ich zastosowaniu u mnie wrażenie suchości oka mija bardzo szybko. Zdaje mi się, że widzę lepiej, tak jakbym mogła powieki podnieść wyżej. Takie przynajmniej moje wrażenie. To ulga dla moich oczu i lepsze samopoczucie. 

Zawarty w nich ekstrakt ze świetlika lekarskiego ma właściwości przeciwzapalne i przeciwalergiczne. Dlatego mogą przynieść ulgę przy zapaleniach o podłożu infekcyjnym i alergicznym. W składzie kropli znajduje się także ekstrakt z rumianku lekarskiego, który zmniejsza stany zapalne spojówek oraz ma działanie ochronne.

Warto też dodać, że mogą je używać także osoby noszące szkła kontaktowe. Skład kropli jest neutralny dla soczewek i płynów do ich pielęgnacji, więc nie trzeba ich ściągać przed użyciem.


Myślę, że warto mieć w domu takie krople, bo naprawdę mogą się przydać.

2 komentarze:

Dziękuję za komentarz. Komentarze reklamujące będą usuwane, jak i zawierające wulgaryzmy, czy obrażające.