piątek, 14 września 2018

Minecraft, Star Wars w ćwiczeniówkach

Osobiście lubię różne ćwiczenia dla dzieci i książeczki aktywizujące. Jednak aby zainteresować nimi dziecko, potrzebny jest ciekawy temat przewodni. Tym razem trafiłam na dwie pozycje Wydawnictwa Egmont, które mogą świetnie wpasować się w zainteresowania niejednego chłopca. Choć myślę, że znajdą się też dziewczynki, które lubią Star Wars i Minecraft.
Tytuł: Gdzie jest Wookiee? Barwna podróż po galaktyce
Stron: 72
Rok wydania: 2018

Powyższa książka to rodzaj kolorowanki. Obrazki jednak są bardzo skomplikowane, pełne szczegółów, z mnóstwem prawdziwych postaci z sagi.

Dodatkowe zadanie prócz zwykłego kolorowania obrazków to znalezienie na stronach Wookieego, co tak naprawdę jest bardzo trudne, a zarazem genialne. Chewbacca ukrywa się w najodleglejszych miejscach galaktyki.

Sama próbowałam na kilku stronach odnaleźć tego włochatego stwora i nie było to wcale takie łatwe. Obejrzenie każdej postaci po kolei i przypomnienie sobie jej nazwy lub chociaż nazwy gatunku także może być skomplikowanym zadaniem.

Jest to świetna propozycja dla każdego fana Gwiezdnych wojen. To zajęcie na wiele godzin, które dodatkowo poćwiczy u dziecka spostrzegawczość i koncentrację. A kolorowanie swoich ulubionych bohaterów na pewno będzie przyjemne.

Kolejny tytuł przenosi nas ze świata filmu do świata gier.


Tytuł: Minecraft. Księga Netheru i Kresu z naklejkami
Autor: Milton Stephanie
Ilustrator: Ryan Marsh
Stron: 32
Rok wydania: 2018
Większość dzieci dobrze zna grę Minecraft. 
"Minecraft pozwala graczom na budowanie i niszczenie obiektów położonych w losowo generowanym świecie gry. - źródło: Wikipedia
Nawet moja córka rozmawia o niej z kolegami w szkole. Warto jednak aby dzieci oderwały się czasem od monitorów komputera oraz konsoli i sięgnęły po jakąś książkę. Jeśli nie do czytania, to chociaż taką aktywizującą. 

Ta księga to zbiór ciekawych zadań. Załączone zostały także naklejki (aż 500 sztuk), które należy wykorzystać przy rozbudowywaniu swojego wirtualnego świata w taki sposób, aby zapewnić sobie przetrwanie. Tutaj konkretnie trafiamy do Netheru i Kresu (określanego także jako End). To dwa dodatkowe wymiary, które znajdują się obok głównego świata Minecraftu.

Chociaż kartka papieru ma tylko dwa wymiary, to w książce udaje nam się zbudować budowle 3D za pomocą naklejek w kształcie sześcianów.

Ta książka może być ciekawym urozmaicenie dla każdego gracza, który jest zmęczony wpatrywaniem w ekran.

Te pozycje szczególnie poleciłabym chłopcom, bo to oni najczęściej są fanami tych produkcji, ale i dziewczynki mogą polubić się z takimi przygodowymi pozycjami.

Więcej informacji znajdziecie na stronach Wydawnictwa Egmont.

4 komentarze:

  1. moj starszy synek bylby zachwycony!

    OdpowiedzUsuń
  2. U nas zdecydowanie króluje Minecraft.

    OdpowiedzUsuń
  3. Może tą książkę o Minecrafcie podsunę mojemu synowi, od jakiegoś czasu już szukam czegoś co będzie odpowiednie dla młodszego fana. Czy nada się dla dla niespełna 6 latka?

    OdpowiedzUsuń

Dziękuję za komentarz. Komentarze reklamujące będą usuwane, jak i zawierające wulgaryzmy, czy obrażające.