piątek, 7 września 2018

"Małżeństwo do poniedziałku" Denise Hunter + zapowiedź nowości 09/2018

Czas nadrobić zaległości blogowe. Dziś o książce, którą przeczytałam już jakiś czas temu. To prawdziwa powieść drogi do czytania w podróży i nie tylko.

Tytuł: Małżeństwo do poniedziałku. 
Tom IV z serii Chapel Spring
Autor: Denise Hunter
Rok wydania: 2018
Stron: 352
Wydawnictwo DREAMS

Moja recenzja:

Poznajemy Abby, która będzie musiała w końcu stawić czoła swojemu życiu i temu, co czuje. Jednak zanim do tego dojdzie, musi udać się na rocznicę ślubu swoich rodziców. Co ciekawe, nie wiedzą oni, że jakiś czas temu rozwiodła się, więc zaprosili także jej byłego męża. W skutek czego Abby będzie zmuszona odbyć podróż do swojej rodziny właśnie z nim.

Ryan McKinley nigdy nie pogodził się z ich rozstaniem, więc będzie próbował wykorzystać tę sytuację.

Wielokilometrowa wspólna podróż zmusi ich do wielu rozmów, rozważań i tłumaczeń. Czeka ich także wspólny pobyt u rodziców, który odkryje prawdziwe karty życia rodziny Abby.

Czy te kilka wspólnie spędzonych dni może jeszcze coś zmienić w ich życiu? Czy to będzie ich ostatnia wspólna podróż, a może to podróż do nowego życia?

Jest to bardzo ciekawa powieść drogi. Bohaterzy podejmą próbę wzajemnego zrozumienia, wybaczenia i staną przed wielkimi wyborami życiowymi. Właśnie podczas podróży będą mogli się naprawdę poznać, a w tym wszystkim będzie towarzyszył im także Bóg. Nie jest to zwykła powieść o miłości, ale o mierzeniu się ze samym sobą. Abby musi zmierzyć się ze swoim dzieciństwem zanim zrozumie, co naprawdę czuje i co jest dla niej najważniejsze.

Całkiem przyjemna powieść. Czyta się ją dość lekko, choć tematyka sięga nie tylko ważnych rzeczy, ale także trudnych tematów rodzinnych.


Wrzesień to natomiast seria kolejnych nowości wydawniczych.


„Bliżej nieba” Kate Breslin
– premiera – 18.09.2018 r.
"Évelyne Marche, brytyjska pielęgniarka z Oxfordu, mieszka podczas I wojny światowej w okupowanej przez Niemców Brukseli, dzieląc czas pomiędzy pracę w szpitalu w dzień i w kawiarni wieczorem. A przynajmniej takie stwarza pozory… Nikt nie podejrzewa, że wypełnia również ważną szpiegowską misję dla belgijskiego ruchu oporu.
„Brzoskwiniowy świt” Denise Hunter
– premiera – 25.09.2018 r.
"Buntownicza Zoe Collins poprzysięgła sobie, że jej stopa już nigdy nie postanie w Copper Creek. Nie chciała już nigdy rozmawiać z mężczyzną, który złamał jej serce. Śmierć ukochanej babci zmusza ją jednak do powrotu – starsza kobieta zapisała Zoe w testamencie rodzinną spuściznę, jaką jest brzoskwiniowy sad u podnóża gór Pasma Błękitnego.
Kiedy Zoe wraca do domu z córeczką i chłopakiem Kyle’em, okazuje się, że wszyscy wokół oczekują od niej, by porzuciła swoje dotychczasowe życie, które ułożyła sobie daleko od Copper Creek. Uważają, że jest wprost stworzona do prowadzenia sadu – ale niby jak po tylu latach ma poczuć się tutaj jak w domu?

„Dom przy Foster Hill” Jaime Jo Wright
– premiera – 4.09.2018 r.
"Kaine Prescott dobrze wie, co to śmierć. Dwa lata temu straciła męża, a jej błagania o przeprowadzenie śledztwa w sprawie jego podejrzanego wypadku trafiły w próżnię. Rozpaczliwa potrzeba rozpoczęcia nowego życia skłania Kaine do kupienia w ciemno starego domu w miasteczku w stanie Wisconsin, z którego pochodził jej dziadek. Jednak rzut oka na ten upiorny opuszczony dom wystarcza, by natychmiast zwątpiła w słuszność swej pochopnej decyzji. A kiedy mroczne sekrety domostwa wypływają na wierzch, Kaine jest zmuszona zmierzyć się z przerażającą prawdą, że już nie ma gdzie się ukryć.


„Ku odległym brzegom” Elizabeth Camden
– premiera – 11.09.2018 r.

"Trudne dzieciństwo sprawiło, że pielęgniarka Jenny Bennett dzielnie stawia czoła wyzwaniom w dorosłym życiu, podczas pracy w bazie wojskowej w Presidio. Jednak nagły powrót przystojnego oficera marynarki wojennej, który sześć lat temu złamał jej serce, burzy jej wewnętrzny spokój.
Porucznik Ryan Gallagher był jednym spośród garstki ludzi zdolnych wypełnić trudną zagraniczną misję. To zadanie zniszczyło jego reputację i złamało serce kobiety, którą prawdziwie pokochał. Tymczasem honor nie pozwala mu ujawnić, gdzie przebywał przez te wszystkie lata, ponadto zagroziłoby to powodzeniu misji i naraziło życie tysięcy ludzi.
Dawne rany Jenny nie pozwalają zaufać Ryanowi, mimo iż on nie daje za wygraną i próbuje odzyskać jej względy.

Kiedy wydaje się, że mężczyzna znalazł wreszcie wyjście z impasu, tajemnicza przeszłość dopada go i sprowadza niebezpieczeństwo…

„Pośród róż” Myra Johnson
– premiera – 25.09.2018 r.
"Dziarska Rose Linwood wyrosła w Arkansas, na dzierżawionej farmie, która dla jej dwóch sióstr nigdy nie była wymarzonym miejscem. Pracując jednak u boku dziadka, nauczyła się kochać tę ziemię tak samo jak on. Teraz, gdy obie siostry wyszły za mąż i przeprowadziły się, a dziadek odszedł na wieczny odpoczynek, Rose się zawzięła, by samodzielnie utrzymać farmę. Jednakże zbiory poprawiają się bardzo powoli po suszy panującej w latach 1930-1931 i cały kraj zmaga się ze skutkami Wielkiego Kryzysu. Szukający pracy i jałmużny włóczędzy tułają się po okolicy z często nieuczciwymi intencjami, więc Rose ma zawsze w pogotowiu swoją niezawodną strzelbę.
Caleb Wieland, przyjaciel Rose, nie umie być takim farmerem, jakim był jego ojciec. Tegoroczne plony bawełny całkowicie przepadły przez szkodniki. Musi zrezygnować z farmy i szukać pracy, do której lepiej by się nadawał. Jedyną przeszkodą jest to, że nie może opuścić owdowiałej matki. Ponadto kocha się po cichu w Rose już od czasu szkoły podstawowej i nie jest w stanie znieść myśli, że będzie musiał ją zostawić. Oddałby wszystko, by zdobyć jej serce, ale uparta i niezależna Rose pokazuje kolce jak kwiat, którego imię nosi.

„Zanim mnie znajdą” Terri Blackstock
– premiera – 21.09.2018 r.
"Czy Dylan podąża za Casey, by ją ukarać czy raczej ochronić?

Casey Cox nadal ucieka przed karą za morderstwo, którego nie popełniła. Dylan Roberts – najbardziej zawzięty z tych, którzy jej szukają – wciąż jest na jej tropie. Tymczasem wysyłane przez niego w tajemnicy e-maile sugerują, że zna prawdę i chce jej pomóc. Pozwolił dziewczynie zbiec, kiedy miał ją na wyciągnięcie ręki, ale odkrywanie prawdy nie przychodzi łatwo.

Zbierając dowody przeciwko prawdziwym zabójcom przyjaciela, Casey natrafia na kolejną niesprawiedliwość. Żeby zwalczyć zło, ryzykuje nawet własnym bezpieczeństwem. Jednak nie ma wątpliwości… jeśli zostanie zatrzymana – zginie, zanim przekroczy próg celi.

W tej wciągającej kontynuacji bestsellera USA Today zło jeszcze raz próbuje wyciągnąć Casey z ukrycia… Czy światełko, które widzi w tunelu, okaże się prawdziwe? Czy Dylan jest pomocą zesłaną przez niebo, czy kolejnym cierniem, który wbije się w jej serce?

Więcej informacji znajdziecie na Wydawnictwo DREAMS.

3 komentarze:

  1. Nie jestem do końca przekonana do tej pozycji, ostatnio najchętniej sięgam po kryminały ;)

    OdpowiedzUsuń
  2. Bardzo ciekawe, na pewno warto przeczytać :)

    OdpowiedzUsuń

Dziękuję za komentarz. Komentarze reklamujące będą usuwane, jak i zawierające wulgaryzmy, czy obrażające.