wtorek, 16 stycznia 2018

Gra dla przedszkolaka i pierwszoklasisty: Squla Quiz kl. 1

Lubię, gdy gry nie tylko bawią, ale uczą. Dziś gra natomiast nie tylko ucząca, ale utrwalająca oraz sprawdzająca wiedzę ogólną dzieci w postaci quizu.


Tytuł: SQULA QUIZ Klasa 1
Wydawca: Granna
Wiek: 4-7 lat + dorośli
Ilość graczy: 2-6

Zawartość pudełka:
 • 108 kart z zadaniami
 • 2 karty z odpowiedziami
 • 36 żetonów
 • instrukcja
 • karta z kodem dostępu do Squla.pl - zawiera prawie 60 000 quizów i zadań dostosowanych do wieku i tempa nauki dziecka/ 30 dni dostępu.

Moja opinia:

Według instrukcji mamy dwa podstawowe warianty gry. Jeden to gra jednoosobowa. Czyli tak jak u nas najczęściej. Jedna córka 7-letnia i mama, która nadzoruje całą rozgrywkę.


Czytamy pytanie i cztery odpowiedzi. Dziecko powinno szybko odpowiedzieć, która odpowiedź jest poprawna używając jednej z liter: A, B, C, D. Poprawne odpowiedzi możemy sprawdzić na specjalnej Karcie odpowiedzi. 

Za każdą dobrą odpowiedź dziecko dostaje żeton. Jeśli zdobędzie ich 8 może czuć się zwycięzcą. Granie w towarzystwie dorosłego ma pomóc graczowi poznać prawidłowe odpowiedzi quizu. To właśnie rodzic ma za zadanie wyjaśnienie pytań, na które dziecko nie znało właściwej odpowiedzi. Dla zwiększenia dynamiki gry można odpowiadać na czas, wystarczy mała klepsydra.

Druga wersja gry to już rywalizacja między dziećmi. Ta opcja sprawdza się świetnie, gdy dzieci są w podobnym wieku. 

Jeśli chodzi o trudność gry, to warto sugerować się tu wiekiem podanym przez producenta, ale też wiedzą swojego dziecka. To quiz przeznaczony dla 4-7 latków. Zawiera  on ponad 100 pytań z różnych kategorii. Są to pytania łatwiejsze i trudniejsze, ale nawet te łatwe pod presją czasu i w rywalizacji mogą sprawić czasem kłopot.


Jest to bardzo poręczna gra. Wystarczy spakować same karty, aby zagrać gdzieś w nią na wyjeździe lub podczas wizyty towarzyskiej.


W co grają obecnie Wasze dzieci? A może Wy dorośli też lubicie jakieś gry?

8 komentarzy:

 1. Gra zapowiada się całkiem ciekawie..Bardzo podoba mi się nauka przez zabawę.

  OdpowiedzUsuń
 2. 4-7 to jak na quiz spory przedział... no ale powiedzmy że młodsze dzieci mogą się czegoś nauczyć a starsze powtórzyć. Tak czy siak gra ogólnie wydaje się ciekawa :-).

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Według mnie 7 lat to naprawdę maksymalna granica. Są pytania, na które mogą odpowiedzieć niektóre 4-latki, ale to naprawdę zależy od dziecka.

   Usuń
 3. Słyszałam platformie nie wiedziałam że jest i gra bardzo fajnie się prezentuje.

  OdpowiedzUsuń
 4. Bardzo fajna chrześniak Darka ma już 4 więc byłaby idealna dla niego :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Gry nie kojarzę, ale znam platformę Squla. Sporo dzieci z niej korzysta :)

  OdpowiedzUsuń
 6. Fajnie, że mają też taką grę namacalną :D

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję za komentarz. Komentarze reklamujące będą usuwane, jak i zawierające wulgaryzmy, czy obrażające.