wtorek, 23 stycznia 2018

"Polska. Nasza kuchnia w nowej odsłonie" Zuza Zak

Moje doświadczenia w gotowaniu to własne eksperymentowanie w kuchni oraz wykorzystanie gro przepisów z internetu i z książek kulinarnych. Sięgnęłam ostatnio po książkę kulinarną "Polska. Nasza kuchnia..." , bo chętnie też wracam do tradycyjnych przepisów.

 





Tytuł: Polska. Nasza kuchnia w nowej odsłonie 
Autor: Zuza Zak 
Rok wydania: 2017
Stron: 256 
Wydawnictwo Egmont







Moja recenzja:

Książka ta to ładnie wydany zbiór przepisów sięgających do tradycji kuchni polskiej, ale również wiele potraw zostało przez autorkę odświeżonych o nowe elementy. 

Lista składników i dokładny opis wykonania potrawy opatrzony jest też kolorową fotografia finalnego dania. Dodatkowo autorka każdy przepis poprzedziła krótkim wstępem, gdzie nawiązuje do polskich tradycji lub jej osobistych rodzinnych doświadczeń.

Każdy rozdział to również opowieść o polskiej tradycji kulinarnej i regionalności. Przepisy nadają się do bezpośredniego wykorzystania w swojej kuchni. Są to śniadania, obiady (zupy, mięsa, ryby), kluski i pierogi oraz desery. Każdy z przepisów może też inspirować do własnych eksperymentów z potrawami.






Jak widzicie jest to książka kulinarna do gotowania/pieczenia, ale także do fajnego poczytania. Natomiast przy tak licznej ilości przepisów każdy powinien znaleźć tam coś ciekawego dla siebie. Ja od razu nabrałam na przykład ochotę na zrobienie babki ziemniaczanej.





A jak tam w Waszych kuchniach? Eksperymentujecie, czy jednak stawiacie na tradycyjne potrawy?

5 komentarzy:

 1. W kuchni mam dwie lewe ręce. Dlatego taką książkę powinnam sprezentować...mojemu mężczyźnie. Idealne wykorzystanie książki!

  Pozdrawiam i zapraszam do siebie Słońce, https://cleosevhome.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 2. Bardzo mnie zaciekawiła ta książka :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Mam kilka tego typu książek ale kompletnie z nich nie korzystam. Tworzę własne przepisy :)

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję za komentarz. Komentarze reklamujące będą usuwane, jak i zawierające wulgaryzmy, czy obrażające.