sobota, 28 maja 2016

"Bolek i Lolek. Łowcy tajemnic" - zagadki w domu i podróży

Dla swojej córki coraz częściej kupuję konkretne ćwiczenia, które wspomagają jej rozwój w określonym kierunku. Ale przydatne dla nas są także pozycje ogólnorozwojowe i tym razem skorzystaliśmy z takiej książeczki w dodatku z bohaterami znanej nam wszystkim bajki.
Tytuł: Bolek i Lolek. Łowcy tajemnic - Zabawa i nauka
Autor: Elżbieta Lekan 
Rok wydania: 2016
Wydawnictwo: Znak emotikon

Bolek i Lolek przedstawiają kolorowe, rysunkowe zgadywanki, które pokocha każde dziecko. Rozwiązywanie łamigłówek na różnych poziomach trudności to prawdziwa frajda! Edukacyjna książeczka z zadaniami jest idealna, by zabrać ją w podróż lub bawić się nią w domu.

Moja recenzja:

Książeczka jest niewielkich rozmiarów, ale dość gruba, w sumie 50 zadań. Są one bardzo zróżnicowane, ćwiczą różne rzeczy i są na różnym poziomie, co oznaczone jest liczbą gwiazdek od 1 do 3. Można niektóre zadania wykonać z maluszkiem, ale niektóre sprawdzają się przy starszym przedszkolaku. 

Każde zadanie jest z krótkim poleceniem i barwnymi rysunkami, a na odwrocie prawidłowa odpowiedź, więc starszaki mogą nawet sami siebie sprawdzać.
 
Znajdziemy tam zadania na spostrzegawczość, które uczą dostrzegania różnic i podobieństw, szczegółów oraz wspomagają koncentrację. Są także ćwiczenia związane z liczeniem (przeliczanie, określenia mniej i więcej) i przeciwieństwami. Znajdą się także zadania logiczne zmuszające do myślenia przyczynowo-skutkowego i określenia co do czego pasuje. Mamy nawet ćwiczenia na określenie emocji.
 
 


Tu krótki film pokazujący, jak może wyglądać korzystanie w praktyce.Jak wspomniałam na początku, książeczka to szereg zróżnicowanych zadań, więc powinna zainteresować większość dzieci. Nadaje się także na dłuższą podróż w ramach "zabicia nudy". U nas w takiej sytuacji córka dostaje właśnie książeczki i gazetki zamiast tabletu.
http://miraga80.blogspot.com/search/label/K%C4%85cik%20Zabawy%20i%20Edukacji

Co myślicie o takich zagadkach z Bolkiem i Lolkiem?

10 komentarzy:

 1. dobry pomysł na takie książeczki dla zabicia nudy dla dzieciaków
  lubię bolka i lolka :D

  OdpowiedzUsuń
 2. Zawsze lubiłyśmy tą bajkę :) Super, że nie została wyparta w takich zabawach przez inne bardziej teraźniejsze bajki :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Też tak myślę, poza tym są też książki z nowymi ich przygodami.

   Usuń
 3. bardzo fajna ksiazeczka dla naszych pociech;)

  OdpowiedzUsuń
 4. Takie książeczki z zadaniami są świetne :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Kiedyś uwielbiałam Bolka i Lolka;)

  OdpowiedzUsuń
 6. bardzo interesująca pozycja ;) u nas aktualnie sprawdzają się karty z zadaniami z czuczu :)

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję za komentarz. Komentarze reklamujące będą usuwane, jak i zawierające wulgaryzmy, czy obrażające.