środa, 16 maja 2012

TORBY EKOLOGICZNE I SZLAK KOBIET.

Teraz czas na wątek EKOLOGICZNY. Czyli coś o torbach ekologicznych.

Według mnie najbardziej ekologiczne są wszystkie trwałe torby szmaciane. Unikam jak tylko się da wszystkich toreb foliowych i zrywek. Czasami tylko jestem zmuszona wziąć jakiś woreczek do zwarzenia warzyw czy owoców w supermarkecie. Ale jak kupuję po jednej sztuce, np. paprykę czy cytrynę, to naklejam cenę bezpośrednio bez brania worka. Denerwuje mnie to pytanie przy kasach, czy nie potrzebuje może reklamówki za 7gr.  I napis na nich, że są ekologiczne, bo wielokrotnego użytku. Ale czy biodegradalne w 100%? Myślę, że ważna zasada której należy się trzymać idąc na zakupy to: Weź ze sobą torbę z domu. Choć obserwuję, że staje się to coraz popularniejsze. Niektórzy mają ze sobą specjalne koszyki na zakupy lub w autach rozkładane skrzynki. My też taką mamy.

Sama używam toreb materiałowych. Jedną mam już trochę nadwyrężoną czerwoną no i jest teraz druga beżowa, bardzo wytrzymała.

To mój nowy nabytek otrzymany od Krakowskiego Szlaku Kobiet  za publikację opowiadania w temacie: Pisz z nami HERSTORIE!
Jest to strona poświęcona głównie dla kobiet o kobietach, które czegoś dokonały, które są podziwiane, uwielbiane lub po prostu dla Nas ważne czy niezwykłe. Polecam zerknąć i poczytać co nieco. Możecie też umieścić swoje opowiadanie, wystarczy wysłać e-mail na: blog.herstorie@gmail.com

Może znacie jakieś kobiece ekoautorytety. Historia o takiej osobie na pewno by się przydała na tym portalu.

Poza tym za publikację można otrzymać ładną torbę i ja też dostałam kalendarz książkowy, który spokojnie można wykorzystać jako notatnik. Polecam serdecznie.

Bądźmy eko i kreatywni. J

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Dziękuję za komentarz. Komentarze reklamujące będą usuwane, jak i zawierające wulgaryzmy, czy obrażające.