sobota, 28 kwietnia 2018

Książki do czytania dla dzieci

Mam nieco zaległości w pokazaniu Wam książek dla dzieci, więc liczcie się z kilkoma postami na ten temat w najbliższym czasie. Jedynie długa majówka może nieco ostudzić moje zapędy w tym temacie, ale potem powinno się udać. Dziś natomiast książki przede wszystkim do samodzielnego czytania, czyli seria Hania Humorek i komiksy.


Moja recenzja:


Tytuł: Kłopoty ze zwierzakami 
/Franek Perełka. Do trzech razy sztuka
Seria: Hania Humorek i Przyjaciele
Autor: Megan McDonald
Rok wydania: 2018
Stron: 64
To już kolejne książki z tej serii, które trafiły w nasze ręce. Mi osobiście podobają się te wydania. Są tam bardzo ładne ilustracje, papier jest gładki i błyszczący. Każdy z rozdziałów można czytać z osobna, w dodatku druk jest odpowiedniej wielkości dla początkujących czytelników, a zdania proste i przede wszystkim pojedyncze.

Same historie natomiast to mnóstwo przygód. Franek próbuje sił w różnych konkursach, chce w końcu wygrać, ale czy uda mu się ta sztuka? Natomiast część 5. to prawdziwe kłopoty ze zwierzakami. Pojawią się tam: groźne Szczęki, kot Wróżka i sikająca żaba. To wszystko złoży się na trzy prześmieszne historie o Hani i zwierzakach.


Tytuł: Lucky Luke. Alibi. Tom 58
/Lucky Luke. Pony Express. Tom 59

Scenarzysta: Xavier Fauche, Jean Léturgie
Ilustrator: Morris
Rok wydania: 2018
Stron: 48To klasyka komiksu, która mnie wciąż śmieszy. Komiksy odpowiednie dla dzieci, ale i dla młodzieży. Dynamiczne ilustracje i historie, zresztą sami poczytajcie, o czym tym razem są przygody odważnego kowboja Lucky Lucke'a.
Alibi "Lucky Luke znowu w akcji! W najnowszym tomie opowieści o Samotnym Kowboju znajdziesz niesamowite przygody i dużą dawkę humoru. Nasz bohater pomaga spełnić marzenia cherlawego przyjaciela, organizuje wyprawę na Dziki Zachód dla pary nowożeńców, a na końcu zaprzyjaźnia się z koniem, który jest specjalistą od poprawności językowej. Jakby to było mało, to wraz z Daltonami bierze udział w meksykańskiej korridzie. Już dziś odkryj, która z tych przygód jest najśmieszniejsza. 

Pony Express "Dziki Zachód to miejsce, w którym z każdej strony czyha niebezpieczeństwo i dobrze mieć wsparcie kowboja. Tym razem z usług legendy Dzikiego Zachodu Lucky Luke skorzysta przedsiębiorca William Russel. Russel skuszony wielką nagrodą wyznaczoną przez Rząd USA zakłada firmę kurierską Pony Express. Zadaniem firmy jest, jak najszybsze przewożenie poczty przez Góry Skaliste do Kalifornii. I tutaj zaczynają się prawdziwe kłopoty, bo kurierzy muszą stawić czoła, nie tylko górom, ale i sabotażystom z kompanii Pacific Railway, która chce zbudować linię kolejową do Kalifornii.


Tytuł: Mój Kucyk Pony. 
Przyjaciółki na zawsze. Tom 2
Rok wydania: 2018
Stron: 96
To nowe przygody kucyków. Każdy z rozdziałów, a jest ich cztery, opowiada o przygodach pary przyjaciółek. Jak zwykle czeka nas mnóstwo zabawnych historyjek i nieoczekiwanych rozwiązań. Będzie się działo.


Dziś zaprezentowałam Wam książki, które mają swoje kolejne tomy. To też jeden ze sposobów motywujących do czytania.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Dziękuję za komentarz. Komentarze reklamujące będą usuwane, jak i zawierające wulgaryzmy, czy obrażające.